Problem z kamerką - nie widzi obrazu

Witam.
Mam problem z kamerką polegający na tym że na komputerze z zainstalowanym Windows 10 nagle przestało ją widzieć.W samym systemie jest ok, tylko kamera w Skypie nie widzi obrazu. Sprawdzałem ją na innym komputerze z Windows Vista i sama kamera działa, widzi obraz (nazwijmy to tak: widzę samego siebie). Na właściwym komputerze Windows 10 coś ją blokuje i jak wchodzę np. w Skypa /Opcje/Ustawienia Wideo to kręci się kręci i w ogóle nie widzi obrazu (jest czarno w głównym okienku). Nie znam się dokłądnie ale może coś ją blokuje (używam Kaspersky Internet Security). Do tej pory było ok. Proszę o propozycje pomocy.

Próbowałeś przeinstalować sterowniki od kamerki? Jeśli nie, to tak zrób. Jeżeli to nie pomoże, odinstaluj i zainstaluj Skype.

Próbowałem i sterowniki i Skype ale nic nie pomaga. Gdzie to może blokować i co?

W Skype masz ustawione zkąd ma być brany obraz ?

Z mojej kamerki. Źródło wygląda na to, że jest dobrze ustawione.

Win10 nie blokuje aplikacji Skype’a ?

1 polubienie

Szukaj w nowych ustawieniach:

Witaj, mam ten sam problem z nowo nabytym laptopem z windows 10, jednak znalazłam w internecie informacje o tym że kamerka może nie działać po zainstalowaniu aktualizacji do windows 10. więcej info: http://antyweb.pl/windows-10-kamera-internetowa/
Na pewno kłopotu nie sprawiają aktualizacje: KB3186568 oraz KB4022715 ponieważ odinstalowałam je i nic to nie zmieniło (Kamerka nie działa). Więcej nie chce odinstalowywać i sprawdzać która jest przyczyną problemu bo boje sie że coś “przeskrobie” w komputerze dlatego niedługo jadę do serwisu żeby ktoś profesjonalny komputer sprawdził. Chyba że ktoś z Was wie która aktualizacja jest powodem zamieszania. Jeśli będę wiedziała coś więcej dam znać. Pozdrawiam.