Problem z kamerką w laptopie lenovo

Witam. Mam problem z kamerką w laptopie lenovo, Kiedy chcę ją włączyć to pojawia się komunikat, żeby ją podłączyć. Obok kamerki mam taką lampeczkę, ktora pokazuje czy jest ona włączona. Migała juz od jakiegoś czasu,ale nie zwracałem na to uwagi. Teraz kamerka nie włącza się w ogóle. Mam system Win. 8. Czekam na pomoc :wink:

Może trzeba ją włączyć skrótem Fn + … ? 

Niestety nie ;//

 

Lenovo całkiem sporo wyprodukowało laptopów, więc może bądź łaskaw podać model tego którego dotyczy problem.

Możesz także zajrzeć do menadżera urządzeń, by upewnić się że żadne z urządzeń nie sygnalizuje problemu.

W menedżerze nie mam kamerki.Model to Lenovo G510 :wink:

Chodziło mi o JAKIEKOLWIEK urządzenie sygnalizujące błąd.

W urządzeniach do obrazowania też jej nie widać ? Próbowałeś pobrać sterownik ze strony producenta ?

Nic nie mam w urządzeniach do obrazowania. Sterownika pobrać nie próbowałem wiec spróbuje :wink: Odezwe się czy już działa :wink:

Yyy. Mogę się jeszcze spytać jaki mam pobrać sterownik? ;p

Raczej w Inne urzadzenia .

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g510-notebook

Sterowniki nic nie dały…

Cóż - warto było sprawdzić. (pamiętałeś o włączeniu kamery? bodajże Fn+Esc) Jeśli tak, to dalsza diagnoza nie obejdzie się bez rozebrania laptopa i sprawdzenia połączenia kamerki z płytą główną. Ale zanim złapiesz za śrubokręt, sprawdź jeszcze czy przypadkiem kamera nie załącza się w jakiejś określonej pozycji pochylenia panela ekranu.

Ok. Napisze później :wink: