Problem z kar. dźwiękową na płycie głównej

Witam

Wczoraj mój znajomy nabył tę oto płytę główną do swojego komputera. Jednakże wystąpił mały ale znaczący problem. Nie działa mu zintegrowana karta dźwiękowa. Osoba, która sprzedawała mu ten podzespół stwierdziła, że na tej płycie trzeba przestawić jakieś zworki aby karta dźwiękowa zaczęła działać. Zaglądałem do oficjalnej dokumentacji płyty głównej ale niestety nie znam angielskiego i ni w ząb nie wiem co oni tam piszą. Czy znalazła by się jakaś dobra dusza aby mogłaby mi wytłumaczyć o co chodzi z tą kartą dźwiękową? A może jest ktoś na forum, kto miał już styczność z tą płytą główną?

Pozdrawiam i dziękuję

Wątpię żeby były jakieś zaworki albo tam w ogóle nie ma karty dźwiękowej albo zepsuta i ten koleś was oszukał.

Jeżeli tam nie ma karty dźwiękowej to ja nie nazywam się tak jak się nazywam…

Po drugie przecież podałem linka do opisu pł. głównej… :?

A jeżeli byłby zepsuta najprawdopodobniej system wykryłby konflikt w sprzęcie…bynajmniej tak podejrzewam.

Nie koniecznie a po 2 sprawdź czy on dobrze głośniki podpią bo może kolory mu sie pomyliły:)

Ja mu to konfigurowałem więc wiem, że wszystko podłączyłem ok.

Przejrzałem instrukcję tej płyty i nic tam nie znalazłem o zworkach kontrolujących zintegrowaną kartę. Sprawdź w biosie, czy w Integrated Peripherials, VIA OnChip PCI Device masz opcję VIA-3058 AC 97 włączoną (Enable).

Pozdrawiam

LucianoG sprawdziłem w BIOS’ie i miałem do wybory tylko Disable lub Auto. Ustawiłem na auto ale niestety dźwiękowa dalej nie odpowiada.