Problem z kardidżami - HP 2280

Witam, kupiłem niedawno HP F2280 z zamiennikami tuszy HP21 i HP22. Na początku drukowała aż miło, ale ostatnio coś zaczęło się komplikować z tuszami. Na drukarce migają ostrzeżenia o błędzie tuszu kolorowego i czarnego. (Chociaż jak czasem wyjmę i włożę z powrotem to czarny się uspokaja, ale kolorowy cały czas miga). Co może być przyczyną tego problemu? Dodam, że nawet jak drukarka nie jest podłączona do komputera, to lampki migają więc raczej to nie wina sterowników ani windowsa.

19887090.th.jpg

Jeśli w zasobnikach z tuszem jest jeszcze tusz i posiadasz dokument zakupu - reklamuj tusze u sprzedawcy.

Jeśli po wymianie tuszów zamiennych na nowe sytuacja się powtórzy możesz spróbować zamienników innej firmy albo po prostu kup oryginały. Jeśli na innych zamiennikach też będzie problem będziesz musiał sprawdzić stan drukarki na oryginałach. Jak na oryginałach dalej będą problemy to drukarka jest uszkodzona. Jak masz taką możliwość to pożycz od kogoś na chwilę dwa oryginalne zasobniki i przetestuj. Ewentualnie spróbuj przeczyścić powierzchnię styku na zasobnikach i DELIKATNIE przeczyść gniazdo w drukarce.

:roll:

Jeśli kupiłeś drukarkę z zamiennikami to podejrzewam że kupiona od kogoś. Moim zdaniem zasobniki zostały ponownie uzupełnione do pełna. Drukarka pamieta numer zasobnika przed uzupełnieniem i miga światełkami że pojemnik jest pusty. Drukowała dotąd dopuki nie zużyła starego tuszu.Mimo napełnienia go, drukarka nadal pamięta pusty zasobnik. Niestety HP w ten sposób zabezpiecza się aby kupować orginały. Sposobem na to jest włożenie przed tym zasobnikiem który masz,dwóch innych,mogą być nawet stare.Czyli wkładasz zasobnik,zamykasz pokrywę i następuję identyfikacja. Wyjmij go,włóż drugi i powtóż procedurę.Trzeciego włożonego potraktuje jak nowy. Drukarka pamieta dwa ostatnie numery zasobnika. Drukarka bedzie chodzic bez problemowo.

Drukarka była kupiona nowa w zestawie z nowymi zafoliowanymi zamiennikami. Może spróbuję napełnić te zamienniki tuszem i zobaczę co będzie

Nie ma takiej opcji. Nowa drukarka HP ma oryginalne tusze z logo HP.

Jeśli faktycznie w środku były zamienniki to zostałeś oszukany przez sprzedawcę.

Ja na Twoim miejscu nic bym nie kombinował tylko poszedł z tym do sprzedawcy. Jak napełnisz tusze to już na pewno nie uznają Ci reklamacji.

:roll:

Sprzedawca miał w opisie aukcji, że sprzedaje tą drukarkę z zamiennikami. W oryginalnym zestawie HP daje do tej drukarki tusze o pojemności 5ml a sprzedawca zamiast tych 5ml dał zamienniki po 20ml.

No to wracamy do mojego pierwszego posta, czyli kupujesz nowe tusze. Do Ciebie należy decyzja czy oryginały HP czy zamienniki. Jednak tylko użycie oryginałów da Ci odpowiedź czy coś nie tak z tuszami czy z drukarką.

Możesz tak jak wspomniałem od kogoś pożyczyć oryginały i przetestować. 21 i 22 to dosyć popularne tusze HP.

:roll:

Kolega ma kupiony ten sam zestaw od tego samego sprzedawcy. Pożyczyłem od niego kolorowy tusz (z tym, że jego jest jeszcze pełny), zamontowałem u mnie i wszystko działa jak należy. Wychodzi że to kardidż był uszkodzony tylko nie wiem czy teraz kupić zamiennik tej samej firmy czy jakiś inny. A może reklamować to u sprzedawcy? Co myślicie?

Jakiej firmy jest ten zamiennik? Jeśli sprzedawca dał gwarancję na te tusze to jej reklamuj. Skontaktuj się ze sprzedawcą i przedstaw problem.