Problem z kartą Atheros AR8131- resetuje się

Konfiguracja komputera - Windows 7 Home Premium 64bit, model Asus n61jv - jx012v.

Karty siecowe Atheros AR8131, Atheros AR9285. W menedżerze urządzeń wygląda to tak:

http://zapodaj.net/cb139a88a7190.jpg.html

 

Chodzi o reset karty sieciowe, który występuje co jakiś czas (nieregularnie), przez co rozłącza się Internet. Internet jest zazwyczaj połączony przez kabel rj45, rzadko używam wifi. Probowałem zaktualizować sterowniki Atheros AR8131, pobierając ze strony http://www.atheros.cz/atheros-wireless-download.php?chipset=48&system=5, niestety po zainstalowaniu najnowszej wersji całkowicie zniknęła ta druga karta AR9285 i nie ma wifi. Przywróciłem system, i aktualnie mama wersję sterowników 1.0.0.14 dla AR8131 i 9.2.0.427 dla wifi… Jak rozwiązać ten problem?

W jaki sposób aktualizowałeś sterownik?

 

Może jest jakiś problem z najnowszą wersją sterownika.

Pobrałem ze strony atheros.cz, klinknąłem aktualizuj sterownik we właściwościach i jako źródło wskazałem ściągnięte pliki. Po aktualizacji sterowników do AR8131 zniknął sterownik od wifi(karta AR 9285), lub ta karta została w jakiś sposób wyłączona, ponieważ nawet jak chciałem zainstalować sterowniki do tej karty AR 9285, karta nie pojawiała się w menedżerze urządzeń.

Spróbuj odinstalować sterownik od karty (prawym w menadżerze urządzeń i odinstaluj).

 

Uruchom ponownie laptopa i zainstaluj sterownik (ten ze strony Atheros’a).

Narazie nie rozłącza się, więc dam spokój, najwyżej później to zrobię.

 

tak obok tematu, czy zawsze trzeba instalować najnowsze stery? Teraz mam z 2009 i 2011, czy ich działanie się jakoś różni od tych nowych?

Skoro wydają nowsze wersje to znaczy że jest coś do poprawienia.

 

Spotkałem się z kilkoma przypadkami (nawet na forum) że starsze wersje sterowników Atheros’a powodowały BSoD, po zaktualizowaniu do najnowszych problem nie występował.

 

W swoim laptopie też mam dwie karty Atheros’a i nie miałem z nimi problemów w kwestii sterowników.

A jakich wersji używasz i jaki masz laptop?