Problem z kartą bezprzewodową - błąd 37

Cześć, chcę zainstalować kartę bezprzewodową tp link TL-WN722N na komputerze stacjonarnym z system Windows xp. Po instalacji oprogramowania z płyty nic się nie pojawia, instalacja przebiega poprawnie. W menadżerze urządzeń pojawia się błąd o kodzie 37, odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie daje. Jak mogę to naprawić ?

XP?? To trup. Jak cię nie stać na nowszy system, to Linux i jazda!

" Kod 37 „System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)”

Przyczyna

Sterownik zgłosił błąd w trakcie wykonywania procedury DriverEntry.

Zalecane rozwiązanie

Ręcznie zainstaluj ponownie sterownik urządzenia

  1. W menu Start wyszukaj menedżer urządzeń i wybierz z wyników pozycję Menedżer urządzeń.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie na liście.
  3. Z wyświetlonego menu wybierz polecenie Odinstaluj .
  4. Po odinstalowaniu urządzenia z paska menu wybierz pozycję Akcja .
  5. Wybierz polecenie Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu , aby ponownie zainstalować sterownik.

Uwaga Może zostać wyświetlony monit o podanie ścieżki do sterownika. W przypadku monitu o sterownik, który nie jest dostępny, można spróbować pobrać najnowszy sterownik z witryny dostawcy sprzętu.
"
Zródło

Sprawdź którą wersję sprzętową posiadasz.
Poniżej linki do stron producenta, ze sterownikami, do poszczególnych wersji:
V3
V2
V1
[edit]
w uzupełnieniu: videotutoriale producenta
1instalacja
2 rozwiązywanie problemów

1 polubienie

Pobrałem sterownik, ale dalej wyskakuje błąd “Kod 37”, masz jeszcze jakieś inne pomysły ?

To nie mój komputer. Ale działa on nawet bardzo sprawnie. Jak ktoś używa tylko komputera raz w tygodniu, to nie ma co wyrzucać pieniędzy.

Nie ma też co podłączać do internetu martwego, niewspieranego systemu bo może to spowodować utratę większej ilości pieniędzy niż zaoszczędzone.

1 polubienie

Dzięki za twoją opinię :wink: Ale jednak nie pytałem się, czy użytkowanie xp ma jeszcze sens, tylko jak rozwiązać problem z kartą sieciową.

Sprawdź inne porty USB lub instalację z aplikacją TP-Link do łączenia po Wi-Fi (niby lepsza, bo nie wymaga 2 razy wpisywania hasła jak ten menadżer z XP).


Możliwe że też brakuje czegoś w systemie (nie zaktualizował się przez 6 lat na tyle ile było dostępne do 2014).