Problem z karta c-media ac97 audio device

wiec w menedzerze sprzetu pokazuje karte z wykrzyknikiem, a odinstalowanie i zainstalowanie nic nie zmienia, sciagnalem nowe sterasy ale i tak nic sie nie zmienia, jak dzwieku nie bylo takl nie ma i nie wiem co tu robic,

pomozcie! !!

bede wdzieczny za wszelkie pomysly

sprawdź we właściwościach w managerze czy nie ma jakiegoś konfliktu urządzeń czy przerwań !!

ale jak ?? zreszta nie wydaje mi sie n o ale sprobuje

sprawdź czy masz dzwięk w programie np. WMP

:shock: :x

Jak płyta główna i karta muzyczna ??

  • Możliwe, że karta muzyczna wpada w

konflikt sprzętowy z kontrolerem

  • Ustawienia opcji w BIOSie

Zró tak jak tu:

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=22914

Sprawdz dodatkowo w biosie czy AC97 jest włączone.

no niestety zaden z waszych pomyslow nie zadzialal macie jeszcze jakies,

po odinstalowniu karty i restarcie ona sama sie na nowo zainstalowala, a w biosie nie wiem gdzi9e to moge znalezc

H E L P !!

Podejrzewam że system XP.

Nie czytasz w linku co podałem, pobrałeś nowy ster pod XP do twojej karty- napewno dobry, sprawdz z dokumentami komputera.

Masz odinstalować wpisy restart kompa i jak system zacznie wykrywać karte na wszystko dajesz ANULUJ, resztą się nie przejmuj co system zainstaluje.

Umieszczasz nowy ster pobrany w głównym katalogu gdzie masz system ,odpalasz restart i wszystko.

Bios zostaw jak system wykrywa powinno być dobrze.

Jak nić to może być uszkodzona karta, sprawdz podłączenie głośników lub przez słuchawki.

Do roboty.

A CD do płyty głównej masz tam powinien być ster do karty AC97 spróbuj odpalić z niego i zobacz czy chodzi.

wiesz tylko problem polega na tym ze, jak usuwam ten sprzet w menedzerze urzadzen to on mi go pozniej sam instaluje iu sie o nic nie pyta wiec nie mam co anuloweac, a w dodoatku jest tak ze nie mam orginalknej plyty od tej karty ani od plyty glownej z ktora ona jest zintegrowana

a link przeczytalem dokladnie :wink:

wiec jakbys mial jescze ochote mi jakos pomoc to bede wdzieczny

pozdrawiam

]

Więc się niczym nie przejmuj sciągnij ster dokładnie do tej karty i systemu i zrób co pisałem, nic już nie odinstalowuj w menadzeże, podejrzewam że jak będzie dobry sterownik to wszystko ruszy.Szukaj stera.

http://www.cmedia.com.tw/e_download_01.htm

Weż opis płyty głównej i znaleść dokładnie typ karty,lub wrzuć numer płyty do gogłi i zobacz na typ karty.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

A robiłeś to w trybie awaryjnym?

jeśli masz AC’97 na MSI, to najpierw zainstaluj stery VIA 4in1. Dopiero pozniej do AC’97. Ja mam tez zintegrowaną i sterowniki realteka z dołączonej do kompa płytki.

Kos@ co ma pakiet VIA do dzwięku, gdyby nawet to system XP ma wersje pakietu wbudowanego w system i instaluje się razem z systemem i żaden awaryjny, instalować wszystko normalnie.

Pozdrawiam

JN

Ma to, że nawet w instrukcji płyty jest napisane, że sterowniki płyty głównej instaluje się przed sterownikami dzwięku.

Ta zasada obowiązuje zawsze po instalacji systemu pierwsze wgrywamy pakiet do obsługi płyty głównej a dopiero póżniej stery do urządzeń.

Ale każdy system przy instalacji jeśli ma sterownik do urządzenia to to urządzenie zainstaluje i będzie urządzenie pracować gorzej lub lepiej ale będzie - więc system teoretycznie może obejść się bez pakietu.

Pakiet traktowany jest jak poprawka systemowa.

Chodziło mi konkretnie o system XP który ma już w sobie pakiety i wszystkie urządzenia uruchomią się ,później ewentualnie możesz uaktualnić pakiet w celu polepszenia pracy systemu i urządzeń.

To dlaczego zaleca sie instalowanie VIA 4in1? Przeciez jest wogole nie potrzebny, co za baran wogole to wymyslil? :stuck_out_tongue: Głupoty takie to nie mi… ok?

Nie czytasz dokładnie co pisałem z pakietem jest jak ze sterownikami np do karty graficznej zaleca się do tej karty wersje X a stosujesz wersje Y lub wersje Z i urządzenie pracuje lepiej lub gorzej,ale pracuje.

Tak samo jest z pakietem VIA i innymi, system XP dostarcza Ci podstawowy pakiet Abyś mógł uruchomić urządzenia i kolejne wyższe wersje dobierasz zgodnie z posiadanymi urządzeniami w kompie, aby komp pracował jak najlepiej.

Pakiety są potrzebne i Masz racje.

Koniec dyskusji.

słuchajcie mam taki sam proble głowie sie od dwóch dni i nic nie mogę zrobić w tym kierunku wyskakuje mi błąd nr 10…oraz taki komunikat że nie mam cyfrowego potwierdzenia danego urządzenia czyli tej karty o której mowa a dokładniej jej sterowników i głosu jak nie miałem tak nie mam sam nie wiem co zrobić czytałem co napisaliście robiłem tak samo i nic nie pomogło… zastanawiałem sie nad ponownym zainstalowaniu systemu xp nigdy nie miałem problemu z głosem a co jeszcze śmieszniejsze to mam na drugim dysku ME zainstalowany i tam wszystko działa jak również instaluje z orginalnej płyty dodawanej ze sprzetem

sam nie wiem o co chodzi juz z ta karta ale ten problem wyskoczył juz w czasie instalacji systemu xp

Jaka karta dzwiękowa zintegrowana czy PCI.

Sterowniki do WIN95 do ME nie będą pracować w XP.

Musisz dokładnie pobrać ster do swojego typu karty do XP inaczej karta w XP nie będzie chodzić.

Sprawdz w książce do płyty głównej jaki masz typ karty.

Nie wystarczy pobrać np do AC97 pod system XP - trzeba znać dokładnie typ.

Wrzuć nr płyty do gogli i poczytaj,o instalacji karty muzycznej masz tu na forum.

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl