Problem z kartą CMI8338 PCI

Witam wczoraj kupiłem kartę dźwiękową CMI8338 PCI. Zainstalowałem sterowniki i pisze że wszystko poprawnie działa a dźwięku nadal nie ma. Próbowałem szukać w internecie owego problemu ale nie znalazłem. System operacyjny to Windows XP SP3.

Najpierw wyłącz w biosie dźwiękówkę zintegrowaną na płycie głównej.

Potem odinstaluj sterowniki do starej dźwiękówki.

Potem zamontuj c-medię.

Potem zainstaluj drivery do C-medii.

Domyślam się, że u ciebie kolejność była bardziej żywiołowa. Do działającej konfiguracji, zainstalowanej i osterownikowanej konfiguracji próbowałeś na żywca dodać kolejny dźwięk i się pokonfliktowało.

Spróbuj jeszcze pogrzebać w menedżerze urządzeń, może zdezaktywowanie (“wyłącz urządzenie”) starej dźwiękówki coś poprawy.

Niestety dźwięku nadal nie ma.

Jeśli zainstalowałeś np. takie sterowniki i jest wszystko widziane ale dźwięku nie ma to zwyczajnie masz albo coś źle podpięte albo nie widzisz wszystkich suwaków i któryś masz wyciszony. No chyba że sprzęt grający padł.

Odznaczyłem wszystkie wyciszone razem z mikrofonem i teraz jak mówię do mikrofonu to słyszę siebie w słuchawkach :o

Alhair , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038