Problem z kartą dźwiękową, która dziwnie piszczy

(Adi01) #1

Witam. Przejdę od razu do sedna. Coś jest nie w porządku z moją kartą dźwiękową, otóż jeżeli chodzi o odtwarzanie dźwięku np: w grach, lub mp3, działa prawidłowo, natomiast kiedy chcę z kimś porozmawiać przez Skype/TS, nie dość że u mnie piszczy, to na dodatek u osoby, z którą rozmawiam. To nie jest wina mikrofonu, ponieważ były podłączane i sprawdzane różne, na 100% sprawne i było to samo. Nawet po odpięciu mikrofonu były piski i szumy. Dane karty dźwiękowej:

4World karta dźwiękowa 4kanalowa na PCI

CMI8736/PCI-4ch-SX

Sterowniki też są dobre (z płyty załączonej razem z kartą dźwiękową). Myślałem, że to ich wina, dlatego usunąłem je i wgrałem ponownie, ale bez zmian. Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam jeszcze, że wcześniej chodziło poprawnie, ale odkąd zrobiłem format jakiś czas temu, zaczęły się takie problemy.

(kamil_w) #2

Czasami mikrofon rejestruje np. sprzężenia albo piszczenie cewek. Mam ten sam problem. Zainstalowałem ostatnio inne sterowniki do karty dźwiękowej w moim laptopie i zobaczyłem, że jest w nich opcja redukcji lub całkowitego usuwania zakłóceń. Funkcję włączyłem, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, czy coś to daje ;/

(Adi01) #3

To znaczy nie, bo wszystko działało dobrze, aż do format. Wszystko było wgrywane tak jak poprzednio, więc w czym może być problem?

(JNJN) #4

Może problem rozwiążą najnowsze sterowniki do karty, wcześniej usuń dokładnie obecnie.

Problemem może być: system - może miałeś np XP z SP2, a teraz masz z SP3, może był reset biosu, karta została przełożona do innego slotu, uszkodzona karta, sprzężenie mikrofonu, może coś z zasilaczem, gdzieś nie styka jakaś wtyczka zasilania, ekranowanie kabli i masy (powodują powstanie zakłóceń elektromagnetycznych).

Trzeba się zastanowić co robiono w budzie - jeśli tam nic nie robiono, to system, sterowniki - ewentualnie bios - jak coś w nim robiono.

(Adi01) #5

W BIOS'ie było zmieniane jedynie bootowanie. Jeszcze sprawdzę na innej karcie (podepne soundblaster'a i zainstaluje go). Co do tej karty, były również pobierane najnowsze sterowniki i sprawdzane, więc problem jest raczej gdzieś na sprzęcie. Kabelki są dociśnięte. Po sprawdzeniu soundblastera dam znać, czy nadal jest problem. Możliwe też, ze to coś w systemie nie tak.