Problem z kartą dźwiękową [Laptop HP Pavilion dv7]

Witam serdecznie!

Posiadam laptop firmy HP model Pavilion dv7.

Problem tkwi z kartą dźwiękową, ponieważ nie oddziela ona strumieni audio - jeżeli podłączę słuchawki , to działają głośniki + słuchawki , a strumień dźwięków zostaje dziwnie podzielony:

  • rozmowę skype , ts3 , etc. słyszę wyłącznie na słuchawkach, a jeżeli w tym samym momencie chcę sobie załączyć np muzykę, to słyszę ją i na głośnikach i na słuchawkach jednocześnie, co denerwuje moich rozmówców …

Karta dźwiękowa to:

BeatsAudio

Wersja sterownika to:

1.0.6288.0 / 2010.06.09 / 01:26:02

Od razu mówię - aktualizacja sterowników - nic nie pomaga …

Jeżeli trzeba, to wrzucam tutaj zdjęcia z panelu mojej karty dźwiękowej …

Klik!!

Już to widziałem kiedyś. Szukaj w sterowniku karty dźwiękowej (Reltek Audio Manager, czy jakoś tak). Tam masz coś na zasadzie “second output” i tam masz zaznaczone w jednej zakładce “odtwarzaj jednocześnie na obu wyjściach”.

/edit/ doczytałem, że to nie jest Realtek, ale powinno być podobnie.

Właśnie w tym problem, że w tych funkcjach nie ma takiego czegoś jak “odtwarzaj jednocześnie na obu wyjściach”, albo jetem bardzo, bardzo ślepy …

Dodam jeszcze, że te “suwaki” na dole tego panelu nie działają poprawnie (?) - jeżeli wyciszę “głośniczek”, to dźwięk traci się i na laptopie, jak i w słuchawkach, a jeżeli wyciszę “słuchawki”, to dźwięk traci się jedynie ze słuchawek, a głośniki wciąż działają … - tak samo dzieje się, gdy próbuję sterować głośnością dźwięków w systemie.

A próbowałeś nie tymi ‘standardowymi’ suwakami, a IDT sound device (czy jak to się zwie) w Panelu sterownia? Spróbuj wyciszyć słuchawki, głośniki któreś powinno zadziałać.

Nawet w panelu sterowania jest to niestety połączone - Głośniki i Słuchawki:

21320858.png

Jeżeli to wyciszę, także “Niezależne Słuchawki” ulegają wyciszeniu.

Dodane 17.02.2013 (N) 12:27

Problem rozwiązany małym “obejściem” … Zakupiłem mikrofon firmy media-tech model: SFX PRO 2 Microphone

Mikrofon ten ma wyjście “Phone” … złączyłem do niego swoje słuchawki, zmieniłem trochę konfigurację ustawień nagrywania / odtwarzania w Skype , ponieważ pokazywał on problem z “urządzeniem nagrywającym”, i jak do tej pory wszystkie programy / gry, które używam są nadawane w jednym strumieniu - do tego mikrofonu, a on przez swoje wyjście “Phone” nadaje mi ten dźwięk do słuchawek, a mikrofon normalnie funkcjonuje.

Pozdrawiam.