Problem z kartą dźwiękową MSI B150M


(maniek1125) #1

Witam, mam problem ze zintegrowaną kartą dźwiękową. Może komuś uda się mi pomóc bo mi już ręce opadają…
Dzisiaj renderowałem pewien projekt w blenderze i w pewnym momencie zawiesił się komputer. Nie wiem jak długo działał zawieszony bo nie było mnie w domu. Po przyjściu zresetowałem kompa i po uruchomieniu się sytemu zauważyłem, że jest problem z dźwiękiem. Na pasku przy głośniku pojawił się krzyżyk i oczywiście nie ma dźwięku. W menedżerze urządzeń w urządzenia systemowe są dwie pozycje o nazwie Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio
z tym, że przy jednej jest wykrzyknik i w stanie urządzenia jest informacja Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)
Instalowałem kilkukrotnie sterowniki od karty dźwiękowej, chipsetu oraz directx. Odinstalowałem sterownik dźwięku Nvidi i zainstalowałem ponownie… Niestety nic nie pomogło. Sprawdziłem w biosie karta dźwiękowa jest włączona. Czy pozostaje tylko format ? tego chciałbym uniknąć… Możliwe, że karta uległa uszkodzeniu ? Może ktoś miałby jakiś pomysł jak rozwiązać problem. Sprzęt i system:
Windows 7 64 bit Home
Płyta główna: MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI ,USB 3.1, mATX
Karta dźwiękowa: Realtek ALC-892

Zapomniałem dodać, że robiłem też przywracanie systemu z wczoraj i niestety też nic nie pomogło :frowning:

ps. problem rozwiązany. Zaktualizowałem biosa i działa :slight_smile: można zamknąć czy przenieść temat czy co tam :slight_smile: