Problem z kartą dźwiękową - nie działa po instalacji integrowanej karty graficznej

Witam Serdecznie,

Ostatnio podczas korzystania z komputera spaliła mi się karta graficzna odpaliłem na zintegrowanej wszystko było w porządku do czasu zainstalowania sterowników od Intela do tej właśnie integry, komputer kompletnie przestał widzieć karta dźwiękową próbowałem usuwać i instalować sterowniki od Realteka i Intel HD Audio nic to nie dało komputer w dalszym ciągu nie widzi karty. Format Windowsa również nie pomógł. Ściągnałem AIDE żeby sprawdzić jaką mam specyfikacje. Dodam, że wcześniej miałem zainstalowane sterowniki od Realteka i wszystko było w porządku.

Poniżej zamieszczam screena z managera urządzeń:

Nazwa płyty głównej    Fujitsu D2990-A2

Mikroukład płyty głównej    Intel Cougar Point H61, Intel Ivy Bridge

Karta dźwiękowa    Intel Cougar Point HDMI @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B-2]

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Session Manager\Environment]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment]

Restart !

Widok - Pokaż ukryte urządzenia

BIOS ?

Co mam zrobić z tymi ścieżkami? Gdzie je wpisać??

Onboard Device Configuraton

Onboard lan - Enabled

Audio Configuration:

Azalia HD Audio - Enabled

Azalia Internal HDMI codec - Enabled

Front Panel Audio - High Definition 

High Precision Timer Event Timer

High Precision Timer - Enabled

 

Zapisać w Notatniku . Zmienić rozszerzenie z .txt na .reg i dodać do Rejestru .

Obie ścieżki w jedno rozszerzenie czy pojedynczo? To znaczy

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Session Manager\Environment]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment]

Wszystko co dotyczy Rejestru (bo inaczej się nie doda) ! 

W jaki sposób mogę dodać coś do rejstru? Gdzie mam wkleić zapisany plik w notatniku? 

Udało mi się wpisać komendę poprzez Wiersz Poleceń w Menadżerze urządzeń w Kontrolerach dźwięku mam to samo co miałem za to niżej wyświetliło mi się teraz:

“Sterowniki niezgodne z funkcją Plug and Play”

http://scr.hu/1mea/vkxgp

http://scr.hu/1mea/dclex

To nie ma nic do rzeczy .

DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES.reg

Zapisałem plik w rejstrze i uruchomiłem ponownie komputer, w menadżerze nic specjalnego się  nie pojawiło.

Widok - Pokaż ukryte urządzenia ?

Oooo teraz mam coś takiego: 

http://scr.hu/1mea/tnhh1

Nie ma karty audio Realteka . Należy szukać w BIOS-ie opcji zmiany domyślnej karty audio . Istnieje też prawdopodobieństwo , że karta ta jest uszkodzona .

Wydaję mi się, że karta jest uszkodzona, tylko chodzi o to, że jest ona zintegrowana mogę w jakiś sposób dokupić kartę?

To są karty zintegrowane z płytą główną . Zasilanie dobrze podłączone ?

Czyli nie mogę jej w żaden sposób wymienić? Mogę dokupić jakąś zewnętrzną?

Monitor ? HDMI ?

Nie posiadam, wydaje mi się, że jeśli chodzi o zasilanie wszystko jest dobrze podłączone.

Czy karta podłączona przez USB będzie wystarczająca?

 

Inne Urządzenia ?

Hej,

Jeśli porty USB działają poprawnie, to tak. Wybór kart dźwiękowych na USB jest dość spory - pytanie w jakim przedziale cenowym taka karta miałaby być.

Pozdrawiam,

Nie kupuj karty dźwiękowej póki co.

Wejdź w Bios(Przeważnie F2 lub Delete) i poszperaj najprawdopodobnie w zakładce Integrated Peripherals(Jeśli nie masz tej zakładki przeszukaj cały bios) opcji Audio  Controller (Możliwe, że nazwa będzie taka HD Audio  Controller ). Ustaw na Enabled. Wtedy powinna ci się włączyć zintegrowana karta dźwiękowa :D.

Jak by co to pisz wszystkie opcje z Audio(w nazwie) w Biosie. Oczywiście jeśli nie znajdziesz tego co ci podałem.

Próbowałeś reinstalować sterowniki do karty dźwiękowej??? Pisałeś, że miałeś stery Realtka. Zobacz czy te sterowniki będą dobre:

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-High-Definition-Audio-Codecs,Program,Windows,21164.html

Albo pobierz program Driver Easy i pobierz stery do Dźwięku, można też użyć Aida.

Jeśli nie chcesz w ten sposób to można jeszcze inaczej. Zdejmij bok obudowy i poszukaj układu scalonego obok wejść, wyjść audio(mini jacków - różowy, niebieski, zielony…). Na tym układzie scalonym masz napisane nazwę karty dźwiękowej.