Problem z karta dzwiekowa w Windows 7

2-3 miechy temu zainstalowałem Win 7. Problemy z karta dzwiekowa mam od jakiegos miesiaca. Otoz sytuacja jest taka, ze jak zresetuje/wylacze/wlacze hibernacje a nastepnie ponownie uruchomie komputer nie mam dzwieku. Zamiast ikonki glosnika w prawym dolnym rogu mam ikonke urzadzenia o nazwie " Cyfrowe urzadzenie audio S/PDIF". Nie raz musze resetowac komputer az w koncu wykryje mi glosniki i w koncu mam dzwiek.

Nazwa płyty głównej	Gigabyte GA-8I945PLGE-RH (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej	Intel Lakeport i945PL

Typ BIOS'u	Award Modular (03/31/06)

Karta dźwiękowa	Realtek ALC880(D) @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Prosze o pomoc.

Pobierałeś sterowniki z tej stronki: http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … ge-rh.html czy jakieś inne wgrywałeś?

Jak zainstalowałem system to nowych sterowników do karty dźwiękowej nie instalowałem tylko wiadomo grafa itp. Od miesiąca mam ten problem i czasem po kilku restartach w końcu wykrywało mi dźwięk. Lecz stało się już to uciążliwe. Teraz pobralem sterowniki które mi podałeś ale wyskakuje mi takie coś:

NIe powiodła sie instalacja sterownika Realtek HD Audio!! [Error Code: -0001]

Wiec zainstalowalem najpierw do Chipset’a a potem próbowałem to co wyżej lecz nadal ten sam błąd.

W takim razie odinstaluj sterowniki do karty muzycznej w Panelu sterowania, chyba że instalowałeś tylko z Windows Update to wejdź w Menadżer urządzeń, odszukaj tam swoją karte dźwiękową i kliknij prawym klawiszem na Odinstaluj. Po restarcie komputera wejdź na podany przeze mnie wcześniej link i najpierw zainstaluj Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver, a potem właściwy sterownik. Oczywiście wcześniej z listy wybierz odpowiednią wersje systemu operacyjnego (32/64bit).