Problem z kartą dźwiękową


(Kriss1999) #1

Jakis miesiac temu kupilem kartę dzwiękową SB Audigy 2 ZS.

Proces instalacyjny wygladal nastepujaco:

wymontowalem stara dzwiekowke SB Live i w jej miejsce wlozylem Audigy. Po instalacji sterownikow wszystko niby wpożądku ale nie slychac dzwieku. Wszystko wydawalo by sie poprawnie zainstalowane, w winampie spectrum analizer zachowywal sie odpowiednio ale nic nie slychac.

Wkoncu wymontowalem karte i wlozylem ja do innego pci i odziwo pojawil sie dzwiek.

Moj wniosek taki ze mam zepsute pci.

ALE

Dzisiaj stawialem system na nowo, zainstalowalem dzwiekowke i znowu to samo niby wszystko ok a nie ma dzwieku. Przelozylem karte do slotu, ktory wydawal mi sie byc uszkodzony i wszystko gra.

Powiedzcie mi o co w tym wszystkim chodzi? dlaczego po zainstalowaniu k. dzwiekowej musze ja przekladac do innego pci zeby slyszec dzwiek?


(Pb121) #2

Moze za slabo dociskales/dokrecales podczas wkladania do PCI??...ja mialem cos takeigo z karta sieciowa, tylko ze komp sie wieszal jak byla zle wsadzona...czy tez jakos tak:p...w kazdym badz razie pomagalo tlyko przelozenie:]..tak wiec nie wiem co to jest, ale powiedzialem ci jaki ja mialem problem, i rozwiazanie bylo tlyko jedno-przelozenie sieciowki:]


(Kriss1999) #3

Kwestia docisku raczej nie wchodzi w gre, dlatego ze po postawieniu systemu na nowo problem sie powtorzyl.

dzieki za wypowiedz


(Viliae) #4

Witam

Co prawda nie miałem tego problemu z kartą dźwiękową, ale z sieciówką, więc to co mnie udało się ustalić + wiadomość od technika:

Windows to wredny typ :twisted: nawet po odinstalowaniu sterowników, usunięciu karty fizycznie z slotu "on" zapamięta, że ta karta wciąż tam jest (choć jej niema :shock: ) i wtedy pojawiają się problemy w stylu "karta działa poprawnie wg menadżera systemu", a w rzeczywistości nici :arrow: muzyka nie gra sieci niema itp.

Wracając do meritum jak jeszcze kiedyś będziesz przestawiał system to problem z dużym prawdopodobieństwem się już nie powtórzy. Znajomy serwisant powiedział mi, że podczas wymiany najlepiej umieścić kartę w innym slocie PCI, a potem po reinstalce (jak będzie konieczna) powrócić do ustawień poprzednich (jakimś cudem Winda rozpoznaje poszczególne numery slotów i "pragnie" aby wszystko znajdowało się tam w kolejności 1, 2 ...) :x