Problem z kartą dźwiękową

(Marcin86633) #1

Witam mam problem z kartą dźwiękową Sound Blaster 1024... Po wpięciu karty do komputera komputer nie che się uruchomić, pokazuje się tyko czarny ekran... Płyta główna to Abit BE6.

Proszę o porady...

(Jax 32) #2

ja się nie znam, ale jest możliwość , że koliduje z jakąś inną kartą rozszerzeń - to się czasem zdarza. ewentualnie co mi laikowi poza tym przyszło by do głowy to odinstalować wszystkie sterowniki dźwięku i spróbować wtedy ją wpiąć , ale bardziej chyba jednak pierwsza opcja, jednak ja spróbowałbym ze sterami - niczego nie sugeruję to tylko moje zdanie - pewnie ktoś tu wypowie się z pozycji bardziej zaawansowanego użytkownika.

(Piotrkijak) #3

Spróbuj wejść w bios i wyłączyć zintegrowaną kartę dźwiękową. Może się gryzie ze zintegrowaną... Pozatym jesteś pewny, że to karta dźwiękowa? Bo szczerze mówiąc nigdy nie spodkałem się z czymś takim, że komputer mnie albo komuś nie chciał wystartować z winy karty dźwiękowej... mnie to wygląfa na co innego mianowicie na zjaraną grafikę, procesor(żadko kiedy ale się zdarza) lub płytę główną...

(Marcin86633) #4

Jak karta nie jest wpięta to komputer uruchamia się normalnie...była dzisiaj sprawdzana na innym komputerze i było to samo i ta płyta główna nie posiada zintergowanej karty dźwiękowej.