Problem z kartą dźwiękową

Witam mam problem z kartą dźwiękową Sound Blaster 1024… Po wpięciu karty do komputera komputer nie che się uruchomić, pokazuje się tyko czarny ekran… Płyta główna to Abit BE6.

Proszę o porady…

ja się nie znam, ale jest możliwość , że koliduje z jakąś inną kartą rozszerzeń - to się czasem zdarza. ewentualnie co mi laikowi poza tym przyszło by do głowy to odinstalować wszystkie sterowniki dźwięku i spróbować wtedy ją wpiąć , ale bardziej chyba jednak pierwsza opcja, jednak ja spróbowałbym ze sterami - niczego nie sugeruję to tylko moje zdanie - pewnie ktoś tu wypowie się z pozycji bardziej zaawansowanego użytkownika.

Spróbuj wejść w bios i wyłączyć zintegrowaną kartę dźwiękową. Może się gryzie ze zintegrowaną… Pozatym jesteś pewny, że to karta dźwiękowa? Bo szczerze mówiąc nigdy nie spodkałem się z czymś takim, że komputer mnie albo komuś nie chciał wystartować z winy karty dźwiękowej… mnie to wygląfa na co innego mianowicie na zjaraną grafikę, procesor(żadko kiedy ale się zdarza) lub płytę główną…

Jak karta nie jest wpięta to komputer uruchamia się normalnie…była dzisiaj sprawdzana na innym komputerze i było to samo i ta płyta główna nie posiada zintergowanej karty dźwiękowej.