Problem z Kartą GF 7600 GT

Witam Was wszystkich ! Jestem tu nowy wiec wybaczcie mi jeżeli popełnie jakąś gafe:)

Pisze bo mam taki oto problem:

Moja piekna i ukochana karta GF 7600GT spisuje mi sie bardzo słabo.

Tzn : w 3D Mark 2001 ledwo dobiłem to 17 000 Pkt a w 3D Mark 2003 raz udało mi sie przekroczyć 10 tyś

Parametry mojego sprzetu wygladaja tak :

  • Procesor - Athlon 64 3800+ Orleans AM2 BOX

  • Pamięci RAM - 1gb

  • Płyta Główna MSI K9N4 Ultra-F nForce500 Ultra s.AM2

  • Karta Graficzna GeForce 7600Gt

  • System Operacyjny - Windows XP Prof.

  • Zasilacz - HuntKey BS300PP 300W

Sciągnałem najnowsze stery ze strony NVIDI i nic to nie dało.

Karta nie podkręcana. GRA STALKER to jeden wielki pokaz slajdów:|

Poradźcie mi coś :slight_smile: bo wiem ze jesteście w stanie :slight_smile:

spisuje się bdb :stuck_out_tongue: a S.T.A.L.K.E.R. ma jakiś problem z obsługa kart, zainstaluj najnowszego patcha i powinno być OK :wink:

sprawdź czy podłączyłeś wtyk dodatkowego zasilania, jaki zasilacz masz??

Witaj

Wydaje mi sie, że główny problem leży po stronie pamięci RAM, tzn. jest go za mało. Grałem w STALKERA, posiadam 1,75GB pamięci i też mi czasem ścina. W opisie widać, że masz płyte MSI, która ma narzędzie na płytce MSI Live Update, pobierz nowe sterowniki do płyty. No i na sam koniec, pytanie dotyczy jaka wersja gry, polecam zassanie patcha 1.003 chyba dobrze napisałem, przed instalką patch’a polecam skopiowanie save’ów gry jeżeli takowe posiadasz bo po instalce nie ruszą wcale :slight_smile:

STALKERA podałem jako przykład bo niestety FEAR na najwyższych obrotach też mi sie tnie jak głupi:(

Zastanawia mnie bo według wielu stron internetowych w 3D Marku 2003 powinienem mieć ok 13000 tyś . Natomiast z tego co wiem w 2001 powinienem przekroczyć 20 tyś.

P.S w STALKERZE mam patch 1.003 :slight_smile: i na średnich ustawieniach jest zawiecha co chwile.

pod tą kartę minimum 350W

firma, typ??

Pamięci to - KingMax DDR2 1GB 667

Natomiast jeżeli chodzi o zasilacz to facet w sklepie powiedzial mi ze 300W w zupełnosci wystarczy :roll:

Pod którą :lol: Przecież ten Huntkey spisuje się super, a 300 to ma na nalepce. W rzeczywistości 350W jak nie więcej poda.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?? zainstalowałem wszystkie najnowsze stery do karty i do płyty , zrobiłem nowy test i w 3D 2003 wynik wynosił

10321…

jakie taktowania ma ta karta?

Model chipsetu	- GeForce 7600 GT

Typ zlacza	- PCI-Express x16

Wielkość pamieci [MB]	-256

Rodzaj pamieci	-GDDR3 (128bit)

Taktowanie rdzenia [MHz]--	560

Taktowanie pamięci [MHz] - 1400

Ilość potoków renderujacych	12

Szybkość wypełniania [MT/s]	6720

Przepustowość pamięci [GB/s]	-21.9

Obslugiwana wersja DirectX	9.0

Obslugiwana wersja OpenGL	2.0

RAMDAC [MHz]	400

Praca w trybie SLI	Tak

Rodzaj chłodzenia	Radiator (Silent Pipe II)

Wyjście video (Tv-out)	Tak

Wyjście DVI	Tak (2x)

http://www.frazpc.pl/artykuly/438/GEFOR … a/siodemka dużo szybszy proc i taki wynik… zobacz wersje 06

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 20:41

jakiej firmy karta?

Gigabyte

Vsync OFF(synchronizacja pionowa),stalker nic dziwnego ze sie tnie na 7600GT,Fear jaka rozdzialka i jakie tryby wygladzania,1280x1024 bez aa/aff plynne reszta max .Po wyniku w 3dm03 masz wszystko wpozadku.

Podkrec procka i karte na 600/800 pomoze cos ale niezaduzo.

Co do stalkera to zobacz testy kart i zobaczysz ze masz wszystko wpozadku.

rexxx proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

czy to nie przypadkiem gigagrzałka?? (z chłodzeniem pasywnym??) jak tak to zamontuj na nim wiatrak i spróbuj extremalnie podkręcić wydajność powina wzrosnąć :wink: