Problem z kartą graficzną(chyba)

Siemka mam tak problem.Mam zainstalowane najnowsze sterowniki od karty graficzne gram sobie gram i nagle czarny ekran coś mruga na chwile sie zawiesza na czarnym ekranie i znowu działa chociaż nie zawsze i wyskakuje bląd cli.exe.Mój komp to :

Plyta:Pm8m2

Proc:p4 3000 mhz

Karta:radeon x1300

Zasilacz:chieftec 450 W

Ram:512 no name

Dysk:200 gb

Zainstalowany też jest net framework 2.0

Coś jeszcze podac?Prosze o pomoc:)

błąd cli.exe , to błąd Catalyst Control Center ;).

Więc przeinstaluj Catalysta ;).

z Pozdrowieniami, Piwollo ;-).

A najlepiej usuń Catalysty i zainstaluj Omegi.

przeinstalowanie nic nie daje a na omegi mi sie wiesza całkowicie komp nie wiem już sam męcze się z kompem już tyle czasu;/

Jaki masz zasilacz ?? karta nowa czy używana.Jesli nowa i z gwarancją to idż do servisu i im zawracaj głowe w końcu od tego są

:stuck_out_tongue:

Instalacja Nowych sterowników powinna pomóc.

Pamiętaj żeby poprzednie odinstalować, a następnie instalować nowe.

Zainstalowalem stery omegi dokladnie stare wyczyściłem i nic nie dało…tzn teraz nie wyskakuje cli.exe błąd tylko komp się wiesza;/karte reklamowałem już z 5 razy i już mi sie to nudzi 4 razy mi wymienili potem kazali kompa przywieść i powiedzieli że to zasilacz.Chcieli mi wcisnąć jakiś 550 W no name powiedziałem że mam już kupiony chieftec 450 W a oni że na takim może nie działać i teraz jak pojade jeszcze raz to powiedzą że mój jest zasłaby… co mam robic?Ale jak uważacie to napewno przez karte graficzną?

Sorka nie zauważyłem :P.

Spróboj od kupla pozyczyć kartę graficzna i sprawdżcie ją na swoim kompie.Weż też swoją graficzna i wsadż do jego kompa i obserwujcie co sie bedzie działo.

No właśnie miałem dzisiaj iść ale nie wiem czy mu sie będzie chciało wyciągać swoja:PStraszny z niego maniak komputerowy i każda minuta bez kompa to dla niego minuta stracona:PJeszfcze teraz jak zainstalowalem stery od omegi to wyskakuje mi bardzo często jak gram np odpalam gre gram chwile i tu nagle zwiecha i czarny ekran muzyke w tle slychac i wyskakuje napis"Analogowy Poza zakresem pracy 98.7 kHz/188 Hz" O co chodzi??

zmniejsz czętotliwośc pracy monitora. lub rozdzielczość.

To co oznacza to to że mój monitor nie wyrabia czy karta na rozdzielczości 1280x1024?

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 15:56

Zmieniłem na 1024x768 i częstotliwość pracy na 60 i gra się zawiesiła po 3 sekundach błąd był tym razem taki"Analogowy Poza zakresem pracy 81.3 kHz/155 Hz :frowning: :cry:

raczej monitor.

To musisz zmienić w ustawieniach DirectX najprawdopowobniej.

A jak to się zmienia?Mam taki monitor http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=29855.Pisze ze powino się używać rozdzielczość 1280x1024 więc nie wiem czemu tak się dzieje;/

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 18:08

Teraz jeszcze jak gram to często mi się gra przywiesza potem czarny ekran a słyszę co sie dzieje w grze…Wszystko słychać ale nic nie widać naciskam alt+tab i siedze sobie np w necie wszystko widać a gra się sama zaciełą…O co chodzić?Odpisz mi ktoś na te pytania proszę:)

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 18:18

A właśnie jeszcze coś potem jak chcę odpalić tą gre jeszcze raz to wyskakują mi 2 błędy.Jak nacisne na pierwszym ok to wyskakuje drugi.Dopiero po ponownym uruchomieniu kompa to znika.

W jednym pisze:

D3D9 Application

Warning:Nothing will be rendered

The reference rendering device was selected, but your computer only has a reduced-functionality reference device installed.Instal the DirectX SDK get the full reference device.

A w drugim:

D3D9 Application

Generic application error.Enable debug output for detailed information.

This program will now exit.

Co to jest?Co jest nie tak z tym kompem;/Ostatnio zawiozłem do serwisu trzymali 11 dni nic nie zrobili tylko zainstalowali inne stery co nic nie dało i powiedzieli ze to wina programu “Hamachi” :o

:slight_smile: :smiley: :mrgreen:

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 9:06

Odpowie mi ktoś?:frowning: