Problem z kartą graficzną dedykowaną

(Rockyis995) #1

Witam. Posiadam laptopa Samsung Series model NP350E5C-S05PL. Posiadam win10, procesor Intel i3 3110m 2,4ghz, grafikę zintegrowaną Intel HD 4400 oraz dedykowaną AMD Radeon HD 7600M oraz 8 Gb ramu. Mój problem jest taki że podczas gry w CS:GO mimo ustawionej wysokiej wydajności w programie CCC karta dedykowania nie jest używana. Gdy ustawiłem w programie CCC oszczędzanie energii miałem tyle samo fps co przy wysokiej wydajności. Po uruchomieniu gry i sprawdzeniu w programie System  Monitor czy karta jest używana jest ciągle 0% podobnie jest w programie GPU-Z. Dodam że mam ustawione wszystko na wysoką wydajność. Próbowałem już wszystkiego i nic ciągle jest to samo... instalowałem sterowniki nowe stare i co popadnie. Proszę o pomoc.

(InformatykPiotr) #2

A sprawdzałeś czy gra ma ci się uruchamiać z dedykowanej karty? 

(Rockyis995) #3

Gdzie mogę to sprawdzić? 

(mark1a) #4

PPM >ustawienia karty radeon >preferencje >dodatkowe ustawienia karty radeon > zasilanie > ustawienia  przełączania grafiki dla aplikacji.

Tu rozwijasz “wszystkie aplikacje” i szukasz swojej gry. Jeśli nie ma na tej liście klikasz “dodaj aplikację” i przechodzisz do folderu z grą. Szukasz pliku .exe który uruchamia grę dodajesz do listy. Obok nazwy gry  będziesz miał kolumnę “ustawienia grafiki” i zmieniasz na “wysoka wydajność” potem klikasz na zastosuj.

(Rockyis995) #5

Robiłem tak… nic to nie dawało czy miałem oszczędzanie energii czy wysoką wydajność to miałem tyle samo FPS.

(JNJN) #6

Odinstaluj obecne sterowniki kart grafiki z poziomu Programy, czyszczenie systemu np: Ccleanerem , restart i pobierz stery do kart grafiki od producenta laptopa do W 10 i najpierw zainstaluj integrę i restart, później dedykowaną i restart i sprawdź.