Problem z kartą graficzną GeForce 8600 GT

Witam, parę miesięcy temu kupiłem kartę graficzną podłączyłem wszystkie kabelki i zainstalowałem potrzebne oprogramowanie. Co jakiś czas karta nie wiadomo czemu przestaje mi działać(podczas uruchamiania windowsa obraz monitora robi się czarny i nic nie widać, dodam że wszystko poza tym działa). Wiem że to trochę dziwnie wygląda, że dopiero teraz się z tym zgłaszam do państwa, ale wcześniej sam sobie jakoś radziłem, sądziłem że jest to problem zabrudzenia karty lub też nie podłączonego dokładnie kabelka od karty , po doczyszczeniu urządzenia i sprawdzeniu kabli karta znowu działała, jednak teraz ten sposób nie zadziałał więc wolę posłuchać rady ekspertów.

-jeżeli na początku jest dobrze , a podczas uruchamiania windows coś się dzieje…

-to czasami trzeba przeinstalować sterowniki /zainstalować inne/…-wyczyścić pozostałości po sterownikach

np -drivecleanerem

=reset ustawień biosu też nie zaszkodzi…

O karcie b. dużo napisałeś ale nie wspomniałeś nawet jaki system lub płyta główna ??

Napisał bym więcej a tak napiszę mało i jak głupi. :slight_smile:

Kupiłeś kartę a odinstalowałeś sterowniki od poprzedniej karty, przeczyściłeś komputer np. CCleanerem, zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej, zainstalowałeś sterowniki do nowej karty graficznej, zainstalowałeś ponownie DirectX 9.0c / XP / ??

viewtopic.php?f=7&t=213229

Najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej :

XP : http://www.nvidia.pl/object/winxp_178.24_whql_pl.html

Vista : http://www.nvidia.pl/object/winvista_x8 … ql_pl.html

Polecam sterowniki 175.16.

XP : http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

Vista : http://www.nvidia.pl/object/winvista_x8 … ql_pl.html

Witam. Też mam taką kartę jak ty. I też mam takie coś jak tobie się robi. Dzieje się to przez przegrzewanie prawdopodobnie ale gdy wyłączę ups’a i jeszcze raz go włączę to problem znika. Spróbuj zainstalować dodatkowe chłodzenie powinno pomóc. Pozdrawiam

witam, mój kolega ma podobny problem- co jakiś czas ekran robi się właśnie czarny i jedyne co pomaha to odczekanie chwile przy zgaszonym monitorze.

kolega sprawdził czego to wina poprzez podłączenie pc do innego monitora i było ok wtedy-nic nie gasło.

potem sprawdził monitor z innym pc i okazało się że się wyłączył- więc to wina monitora nie grafy, więc sprawdż najpierw monitore z innym pc bo vyć może jest to jego wina a nie grafy.

dziękuję wszystkim za pomoc POZDRAWIAM