Problem z kartą graficzną geforce 9500 gt

Postaram się krótko.

Zainstalowałam na nowo windowsa vistę , i karta graficzna nie chce działać, zaraz po zainstalowaniu windowsa komputer sam wrócił do pierwotnej karty-dużo gorszej niestety.

Wykasowałam stare sterowniki, wyczyściłam driver cleaner, pobrałam sterowniki na nowo, zainstalowałam i włączyłam reset, żeby dokończyć zmiany no i tu problem-komputer nie potrafi się wlączyć, załącza się , ale po pewnym czasie wszystko stoi w miejscu i czarny ekran, a na końcu pojawia się komunikat , że uruchomienie komputera zatrzymane ze względu na niebezpieczeństo uszkodzenia komputera, nie wiem co już robić.?

Kolega mówił o pobraniu ‘‘chipsetów’’ , ale nie mogę tego znależż , a na stronie nvidia jest to ale płatne,

Kompletnie nie wiem co o tym myśleć? Jakieś rady?

Dodane 06.02.2010 (So) 21:01

Dokładna nazwa karty to :xfx 9500 gt dalej PV-UDF3, nie wiem może sciągam złe sterowniki?

A może zrobiłam błąd , że jak instalowałam na nowo windowsa karta graficzna była w środku, może powinna być wyciągana podczas ponownej instalacji?

Ojj, karta powinna być cały czas w komputerze… Co by się nie działo nie wyciąga się jej :wink:

Jakie pierwsze sterowniki? Nie rozumiem? Vista ma już sama w sobie sterowniki do większości kart graf. i pewnie je zainstalowała ( to jest normalne), ale te sterowniki są słabe i się nadają tylko do internetu, filmów. Przed zainstalowaniem sterowników od grafiki powinno się instalować sterowniki od chipsetu. Masz je na płycie dołączonej do komputera. A sterowniki do grafiki masz tutaj:

dla systemu 32bitowego:

http://www.nvidia.pl/object/win7_winvis … ql_pl.html

i dla systemu 64bitowego:

http://www.nvidia.pl/object/win7_winvis … ql_pl.html

Dodane 06.02.2010 (So) 21:13

Po za tym nie można mieć 2 różnych kart graf. w komputerze. Chyba że jedna pod PCI-E a druga pod PCI ( ale nie wiem jak to jest w praktyce )

Dziękuję, właśnie znalazłam sterowniku do chipsetu, właśnie je pobieram , przyznam , że jak pierwszy raz kupowałam kartę nie pobierałam żadnych chipsetów tylko od razu sterowniki do karty, mam nadzieję , że brak sterowników do chipsetów był tym problemem, z góry dziękuję, dodam ,że płyta była nowa ale bez cd.

pierwsze sterowniki wykasowałam jak komputer zupełnie nie czytał karty graficznej i chciałam na nowo zainstalować, bo komputer nie chciał w ogóle czytać kart a wiem, że instalując nowe sterowniki trzeba wyczyścić ze starych. :frowning:

Wykasowanie sterowników systemowych niewiele daje, bo powracają po restarcie. Są integralną częścią systemu, trudno (i niebezpiecznie) się ich pozbywać.

Po prostu instaluje się nowe i powinno działać. Najpierw chipsetu płyty głównej, później grafiki.

No i po wielkich trudach jestem z powrotem.

Chipsety zainstalowane, potem sterowniki do karty i jak komputer restartował aby odpalić już na nowej karcie za nic w świecie nie chciał włączyć się komputer, jedynie w momencie kiedy powinien się już załączyć pojawiły sie na kilka sekund paski szare na cały ekran i potem czarny ekran i tak można było czekać wieczność aż odpali, więc coś się chyba jednak stało z samom kartą, kolega pojechał wymienić, bo jeszcze nie minął rok, mam nadzieję, że uwzględnią reklamację.

Próbowałam jeszcze wiele razy,pokazywał się komunikat , że jest problem z startem błąd ‘‘code 10’’, i że komputer broni się przed startem ze względu na uszkodzenia, na końcu zawiesił się caly system i po wielu próbach wgrałam po raz kolejny sysyem windows.

Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, jak instalowałam kartę, i robiło restart, komputer się ostatecznie nie włączył ale karta zmieniła rozdzielczość ekranu-nie wiem jak?- i jak z powrotem chciałam włączyć komputer na systemowej wbudowanej karcie, ekran był czarny i komunikat ‘‘out of range’’- czyli , że była ustawiona za duża rozdzielczość i ekran nie mógł się włączyć, i podłączyłam komputer po ekran telewizora bo ma hd i się ekran włączył, wtedy zmieniłam na dużo niższą rozdzielczość , kabel z powrotem do monitora i byo już dobrze, ale co by było gdybym nie miała telewizora do pomocy, jak zmieniłabym rozdzielczość, nie mam takiej opcji bezpośredni na monitorze, na monitorze mam tylko kolory?

Czy jest inna możliwość zmiany rozdzielczości, i skąd taki problem-pytam na przyszłość, i dlaczego uszkodziła się karta graficzna po ponownym zainstalowaniu windowsa, jakieś rady w razie ponownej instalacji, co z grafiką, czy wykasować sterowniki przes reinstalacją?

To tyle, szczerze ma juz dość komputera.

Bardzo dziękuję za porady.