Problem z karta graficzna Geforce FX5200

Kupilem wlasnie ta karte ale mam taki problem ze po jakims czasie gasnie mi monitor (jest caly czarny i nie mozna nic zrobic, mozna tylko zrestartowac komputer). Przy starej karcie Riva TNT nie mam takich problemow. Czy mozecie mi cos doradzic. Dziekuje.

Może niewłaściwe driver’y ( sterowniki )

A może nie wchodzi na płyte główną - może masz za starą :roll:

Jesli chodzi o drivery probowalem juz najnowszy driver NVidia, ale to nic nie dalo. Mozliwe ze problem jest z plyta. Plyta jest rok stara i jest to ECS K7S5A od Elitegroup. Mam tylko pytanie? Czy dalaby cos aktualizacja BIOS-a, czy raczej nie ma sie co bawic w to i po prostu kupic inna plyte glowna.

aktualizacja biosu moze ale nie musi pomuc a przyczyna moze tkwić w pretkości pracy gniazda AGP jezeli masz karte z szybszą pretkością no to jest taki problem i mozliwe ze bios nowy pozwoli na szybszą obsługe

Twoja płyta obsługuje :

magistrala FSB 200 MHz,266 MHz

typ obsługiwanej pamięci DDR200,DDR266

AGP x4

Natomiast karta graficzna ma taktowanie pamięci 400 Mhz i AGP x 8

A co ma taktowanie pamięci i prędkość AGP do prędkości FSB i jakie AGP obsługuje płyta? Jeśli karta jest AGPx8 a płyta x4 to będzie działać x4 bez problemu, a FSB do taktowania pamięci ma się jak… NIJAK!

A co do rozwiązania problemu - prawdopodobnie przegrzewa ci się procesor na karcie - sprawdź czy obraca się wiatraczek na nim, jeśli nie ma wiatraczka to spróbuj skierować na kartę jakiś inny wiatraczek (pokojowy…) i zobacz czy się również zawiesi (komputer, nie wiatrak :slight_smile: )

jak ją dopiero kupiłeś to pewnie jest na gwarancji - ja bym poprostu odniósł ją do gwaranta 8)

Dobre, usmialem sie.

A wracajac do tematu, jakis czas temu musialem kupic zasilacz, wzialem komputer, pojechalem do sklepu, wykrecili stary, wkrecili nowy (oczywiscie gratis), zaplacilem, podziekowali. Zrobilem tak zeby nie jechac tam jeszcze raz, gdyby nowy zasilacz (malo prawdobodobne, ale jednak) byl niesprawny. Dlatego mysle, ze tez powinienes tak zrobic, wiedzialbys czy karta jest sprawna i np. czy warto ja kupowac do Twojego sprzetu.

Karta graficzna ktora posiadam jest na pewno dobra, a wiem to dlatego ze wczesniej probowalem nowa karte GeForce 2 MX400 i mialem dokladnie ten sam problem. Kiedy natomiast mam w komputerze stara Rive TNT2 komputer chodzi normalnie. Ale zauwazylem jeszcze cos. Kiedy nie instaluje oryginalnych sterownikow do tej nowej karty tylko zostawiam te sterowniki od XP to monitor nie gasnie i wszystko jest w porzadku. Ale wtedy nie moge ogladac filmow na telewizorze, bo trzeba miec oryginalne sterowniki. To tyle i nadal nie wiem co z tym zrobic.

no to masz juz problem wyjasniony poprostu złe sterowniki

pobierz stad nowe sterowniki

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_52.16

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

Sprawdz czy nie masz przypadkiem za wysoko ustawionego odswiezania monitora.

Witam was. Ja też tak kiedyś miałem zmieniałem karte z RIVY na GeForce 4 i to samo mi się robiło. Okazałó się że karta jest zepsóta. Radze co ją dać do serwisu czy coś w tym stylu niech ci ją sprawdzą bo jak juz mówiłem może być zepsuta.

To jeszcze raz ja, wlasciciel tej karty graficznej. Chcialem powiedziec, ze karta raczej nie jest zepsuta, bo niedawno mialem jeszcze inna karte, Geforce2 MX400 i mialem ten sam problem. Niech mi ktos tylko potwierdzi, ze to naprawde moze byc to ze plyta glowna jest do dupy, a mam plyte ECS K7SEM. Rok temu byla to jedna z najtanszych plyt jakie byly.

Znalazlem tu: http://www.benchmark.pl/problemy.php?a= … 3#odp13943 ludzi, ktorzy maja podobny do Twojego problem. Poczytaj, mysle, iz uda Ci sie z problemem uporac. Tak wiec problemem jest plyta a nie karta, ale chyba nie trzeba jej wymieniac, podobno wystarczy zaktualizowac sterowniki agp do niej, poczytaj i napisz co zrobiles.