Problem z kartą graficzną Gigabyte 9600gt i jej wydajnością

Witam mam problem z karta grafiki Gigabyte 9600gt-512MB,

Wcześniej miałem zakupionego Zotac 8600gts-256MB sprawował się dobrze, a gry chodziły dość sprawnie.

Natomiast gdy włożyłem do komputera 9600gt to wydajność spadła bardzo mocno na: 3dmark2001.

Jest lepszy 9600gt od 8600gts, a na grach jest odwrotnie.

Nie wiem czym to jest spowodowane czy złym zasilaczem poprostu jest za słaby?

Moje zestawienie jednostki:

Pentium D 2,8 /2m/820 płyta GA-P31 ds3l ram 2x1GB 800MHz geil ultra dual channel zasilacz 400 wat

Proszę was o poradę czy to wina za słabego napięcia do karty 9600gt i słaba wydajność?

Zainstalowałeś najnowsze sterowniki do karty?Zasilacz to jaką ma nazwę?

Podpiąłeś dodatkowe zasilanie ? 6 - PIN

Sterownik i Direct dobrze zainstalowane ?

Karta dobrze siedzi w PCI-e ?

Pozdro

Karta jest wpięta dobrze zasilanie jest podane wpięte też dobrze sterowniki zainstalowałem z cd referencyjne na programie do sprawdzania grafy TechPowerUp GPU-Z 0.3.0 sprawdzałem Bus interface x16 , directx support 10.0/sm4.0 a co do zasilacza to mam go gdzieś z 4 lata MC-400 ATX 2.0 PFC.

Te stery to szajs

http://www.nvidia.pl

Zainstaluj najnowsze

Ja ze swoją 9600GT też miałem problem właśnie przez stery z CD dołączone do karty

EDIT: lub zasilacz nie wyrabia, też mam Pentiuma D i spokojnie 100 W bierze (lub więcej 125)

Pobieram stery odinstalować stare i zainstalować nowe czy nad grac na stare jeszcze jedno może system trzeba przeinstalować .

Rozkminiam cały ten incydent myślę że zasilacz jest za słaby .

zasilacz raczej powinien być ok. pobierz nowe stery, odinstaluj stare zrób restart i zainstaluj nowe

A co to za sterownik jest Nvidia Drivers Physx v8.08.01 ten ster też jest na cd dołączony.

Zainstalowałem stery 180.48 i lipa 3dmark nawet nie chce się uruchomić i inne gry też wiszą tak jak np:lock-on fc czy to wina direcx 10

Zrób formata potem zainstaluj stery do mobo chipsetu dzwieku i potem na świeżo pierw sterowniki najnowsze do 9600 a następnie najnowszy direct (masz xp - 9.0c, masz viste - 10.1 coś takiego)

Jak to nie pomoże to zasilacz

Ja używam xp-32 bity

ATX 500W be quiet Straight Power E6-500W kupiłem zasilacz kolega właśnie mi go wiezie zrobię całą instalkę na nowo z nowym zasilaczem żeby go wykluczyć.

Jak możesz to napisz mi czy ten sterownik trzeba tez instalować PHYSX PROPERTIES NVIDIA

Ja zawsze po formacie robię :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_180.48_whql_pl.html

Potem instaluje najnowszego directa 9.0c

Jeżeli masz XP to zapomnij o direct’cie 10.1 etc.

TYLKO ZAINSTALUJ JE JUŻ NA STEROWNIKI CHIPSETU, PŁ GŁÓWNEJ ITP.

PHYSX PROPERTIES NVIDIA to jest direcx 10 na benchmarku znalazłem stery 181

PHYSX PROPERTIES NVIDIA czy mam to też instalowac czy tylko ten nowy sterownik i direcx 9c

Bardzo proszę cie o pomoc bo już sam się zamotałem

Zainstaluj także PHYSX PROPERTIES NVIDIA.

To znaczy że najpierw instaluje sterownik 181.00 potem physx properties i na końcu direcx 9c tak mam to zrobić pytam się żeby nie popsuć będę robił to na nowej instalce xp-32 bity