Problem z kartą graficzną + grzanie się laptopa

Witam. Mam problemy z kartą graficzną i nie wiem co mam zrobić, a mianowicie robi mi się coś takiego:

http://oi42.tinypic.com/2zdzpdd.jpg

Nie ważne czy to podczas grania, czy podczas pisania w wordzie, czasem się tak robi i nie chciałbym tego.

Lapka dostałem na gwiazdke w 2012 roku więc nie jest taki stary.

Lapek to:

Acer Aspire V3-771G

NVIDIA GeForce GT 630M

I jeszcze mam inny problem dotyczący laptopa, ponieważ od nowości dziwnie mi się grzeje, czasem to aż przyciski QWE ASD ZXC są aż gorące od wiatraka a powietrze z niego wypływa bardzo gorące.

I nie wiem czy dobrze robie, ale lapka oddaje na gwarancje i czy mogę to sam naprawić czy niech oni to sami zrobią o ile stwierdzą, że to wina lapka a nie moja.

a i nie wiem czy to ma jakiś związek, ale czasem podłączam przez kabel lapka z telewizorem i tam oglądam filmy

Czy na telewizorze też masz takie błędy na ekranie ? :slight_smile:

Jak lapek gorący znaczy zasyfione chłodzenie skoro masz gwarancje to nie kombinuj tylko pakuj i kurierem na serwis.

Jeżeli jeszcze raz mi się to zrobi to podłącze pod tv i zobacze co się będzie robić.

jutro zamawiam kuriera skoro tak mówisz

ps. teraz gram i procek łapie mi 84 stopnie ;x

Dodane 16.07.2013 (Wt) 0:35

aa i czy jedno z drugim ma jakieś powiązanie?

84 to nie najgorzej, ale super też nie :] chociaż porównując do testu z notebook check i tak masz o 12-15 stopni mniej niż oni. Widocznie ten Acer chłodzeniem nie grzeszy.

Temperatury i błędy na ekranie mają bardzo dużo wspólnego ponieważ powyżej pewnej temperatury żywotność układu graficznego jak i procesora maleją i po pewnym czasie może je po prostu uszkodzić jak będzie to trwać odpowiednio długo.

PS. Co ty tam masz za procka i3/5/7 ?

Jeżeli i5/7 to:

Dodatkowo jak już lapek wróci z serwisu to polecałbym wyłączenie trybu turbo boost w procesorze niepotrzebnie nabija temperaturę podczas grania, a korzyści są nie współmierne do ciepła jakie wytwarza.

Jak nie grasz na jakiś super wielkich mapach z dużą ilością ludzi to wyłącz turbo boost.

Aby to zrobić kliknij ikonkę baterii koło zegara wybierz WIĘCEJ OPCJI ZASILANIA następnie kliknij ZMIEŃ USTAWIENIA PLANU przy tym, który jest aktywny. Teraz kliknij ZMIEŃ ZAAWANSOWANE USTAWIENIA ZASILANIA. W nowym oknie rozwiń ZARZĄDZANIE ENERGIĄ PROCESORA i MAKSYMALNY STAN PROCESORA w PODŁĄCZONE ustaw na 99% i zatwierdź. Teraz turbo się nie włączy.

procek i3

Dodane 16.07.2013 (Wt) 1:10

a jeżeli I3 to nic nie zmieniać?

To nic nie ruszaj bo on nie ma turbo :slight_smile:

Wysyłaj na gwarancje i będzie git.

Dzięki bardzo struart za całą pomoc, dziś już kuriera zamawiam :wink: