Problem z kartą graficzną. Kolorowe kratki i restart

Witam od jakiegoś tygodnia mam problem z komputerem. Wszystko jest ok gdy oglądam film lub przeglądam internet ale gdy odpale grę to robią sie kolorowe kratki, komputer sie zawiesza po czym za chwilę sam się restartuje. Mam kartę Geforce gtx 260. Wyczyścilem ją wymienilem paste. Na początku myslalem ze problemem jest temperatura która dochodzila do max 70stopni co chyba nie jest tragedią. Ale po wyczyszczeniu i nowej paście plus instalacja programu zeby wiatrak na karcie szybciej się kręcil temperatura jest od 45 do 60stopni/ Przez jeden dzień było ok i znowu sięto stało. Ktoś napisał zeby wrocic do wczesniejszej wersji sterowników i tak zrobilem co pomoglo na jakies 2 dni. Ale dzisiaj znowu to samo. Nie wiem czy to wina karty czy zasilacza. Jesli ktoregos z tych to jak moge to sam sprawdzić? Jakiś program czy tylko jakiś serwis lub kable od zasilacza itp?

Dodaje zdjęcie. wlasnie po tym obrazie jest restart i system normalnie startuje i dziala ale gdy znowu odpale grę to dzieje się to samo.

Bardzo prosze o pomoc. Nie stać mnie na wymiane sprzętu i mam nadzieje ze mogę to naprawić.

post-268570-0-06517100-1416267653_thumb.

karta jest uszkodzona.dokładnie uszkodzona jest pamięć.

działa poprawnie tylko w trybie 2d

pozostaje kwestią czasu,aż przestanie działać poprawnie również w tym trybie  :frowning:

nie pomoże zmiana pasty,przeinstalowanie sterowników itp.itd

Kolego. Kartę masz do wymiany albo ekstremalny sposób naprawy nie dający gwarancji to piekarnik. A jak to zrobić to tutoriale są w sieci. 

 

Pozdrawiam :slight_smile:

Żaden piekarnik bo upali wszelkie plastyki, jak karta na wylocie a potrzeba żeby ciut podziałała, najlepiej zagrzać opalarką same kości. NA mojego GForca pomogło na około pół raku, później poszedł na śmietnik…

a możecie polecić jakąs karte ? Sprawdzalem akies do 300zl ale wszystkie są gorsze od tego geforca 260 wedlug testow na roznych stronach. dopiero od 300-400 sa jakies lepsze

Kup Geforce GTX 750 lub 750Ti. 8)