Problem z kartą graficzną lub zasilaczem?

Witam,

 

Mam problem z komputerem, dokładnie komputer się sam wyłącza, w dzienniku zdarzeń mam błąd kerner power 41.  Zainstalowałem program do testowania sprzętu OCCT  , podczas testu Power supply  komputer prawie natychmiast się wyłącza, przy teście GPU:3D  też się wyłącza natychmiast lub po 3 sekundach, ale prawie natychmiast. Testy przeprowadziłem na mojej obecnej karcie _ Asus Geforce 9600 GT Matrix _.

 

Podmieniłem kartę na Asus Geforce 7600 GS Silent  i podczas testu którego włączyłem  Power supply i     GPU:3D jakoś chodzi. 

 

Moje pytanie. Możliwe ze to winna karty graficznej _ Asus Geforce 9600 GT Matrix czy zasilacza? _ Dodam ze ta karta wymaga jeszcze dodatkowego zasilania a  Asus Geforce 7600 GS Silent  nie, więc zasilacz nie jest tak samo obciążony. Czytałem w necie że to może być wina zasilacza. Jakieś sugestie aby się upewnić co dokładnie jest przyczyną tego stanu rzeczy?

 

Zasilacz: Modecom Feel II 500W.

Najlepiej tego Geforca 9600 przetestować w innym kompie najprościej i zarazem będziesz mieć odp. co nie działa.

Dziękuje za odpowiedź, za bardzo nie mam takiej możliwości, większość co znam to ludzi korzysta z laptopów. 

 

Tylko mnie zastanawia ze na tej geforce 7600 chodzi, chodź test był krótki parę minut, a na tej matrix od razu się wyłącza, tylko ze wymaga jeszcze podłączenia 6 pin -owej wtyczki.