Problem z kartą graficzną! Nie widzi

Witam!

Mam problem z kartą graficzną, otóż to formatowałem laptopa z Windows 7 32 bit na 64 ponieważ nie czytał mi całej pamięci ram. Po formacie zainstalowałem wszystkie sterowniki. Natomiast nie widzi mi karty graficznej NVidia nie ma jej w menadżerze urządzeń, everest jej nie wyszukuje , sprawdzałem też dxdiag, nigdzie tej karty nie ma, dodam też że przed formatem wszystko działało. Posiadam karte graficzną NVidia GeForce GT 630 M 1 GB, a także zintegrowaną Intel HD Graphics.

Proszę o pomoc

Sterowniki wgrane ? wszystkie ?

Cześć

Jaki model laptopa posiadasz?

Sterowniki do chipsetu zainstalowane?

Czy próbowałeś najpierw zainstalować sterowniki do karty zintegrowanej (Intel) a następnie do karty dedykowanej (NVIDIA)

Do Chipsetu sterowniki wgrane, do zintegorwanej też, posiadam Acera Aspire 5750G , procesor i3 2350M, 6GB RAM

Cześć

A sterowniki do karty NVIDII niezainstalowane? Masz jakiś problem z ich instalacją? Masz jakiś konkretny błąd?

a do NVIDIA VGA Driver 8.17.12.8590 zainstalowałeś ? http://support.acer.com/product/default … delId=3475

Tak posiadam płyte ze sterownikami do wszystkeigo (dostałem razem z laptopem) I jak chcę zainstalować sterownik karty graficznej to wyskakuje po chwile że ten sterownik nie mógł znaleźć zgodnego sprzętu graficznego.

nie z płyty się instaluje tylko ze strony producenta pod konkretny system - wcześniej podałem link :slight_smile:

po prawej wybierasz system i masz sterowniki > wybierasz najnowsze które potrzebujesz

Ze strony NVidii sciągałem też sterownik i wystąpił ten sam błąd.

Cześć

Na pewno ściągałeś sterowniki przeznaczone dla kart w laptopach? Próbowałeś przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie?

no to źle nie ze strony NVIDI - do laptopów ściąga się ze strony producenta http://support.acer.com/product/default … delId=3475

dlatego masz błąd

No to spróbuje , jeszcze z tego linku co wysłałeś, ale czy z braku sterownika może być tak że system jej nie widzi?

Dodane 14.02.2013 (Cz) 19:13

Mój bios jest strasznie okrojony i nie ma w nim prawie żadnych opcji, a po drugie nic nie było w nim ruszane.

Cześć

Próbowałeś zainstalować sterowniki podane przez gmerson? Jeżeli tak, czy zainstalowały się poprawnie czy otrzymujesz błąd o którym piszesz wyżej?

Musze trochę poczekać bo nie wiem czemu ale strasznie wolno mi pobiera mam neta 6MB a pobiera 50kb/s

Dodane 14.02.2013 (Cz) 21:08

Niestety po zainstalowaniu tego sterownika jest to samo, proszę o jakieś pomysły.

Dodane 14.02.2013 (Cz) 21:22

Proszę o jakieś pomysły.

Cześć

Czy karta NVIDII jest poprawnie wykrywana w BIOSie?

Próbowałeś przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie (szukaj opcji Load Default Optimal Settings)?

Spróbuj jeszcze pobrać i zainstalować sterowniki do chipsetu ze strony producenta laptopa (o ile sa nowsze niż te które masz na płycie).

Czy masz zainstalowany Service Pack 1 oraz pozostałe aktualizacje do systemu?

Czy w menadżerze urządzeń masz jakieś pozycje oznaczone żółtym wykrzyknikiem?

Mam pewien pomysł, czy ta karta graficzna może być 32 bitowa a system jesrt 64 i wtedy jest nie wykrywana?

Jak wcześniej wspominałem nic w biosie nie ma o karcie graficznej jest tylko graphics mode i nic wiecej.

Cześć

To nie ma nic do rzeczy.

No to nie wiem co może być przyczyną tego, i dlaczego wcześniej działała a teraz nie , czy format mógł coś uszkodzić?

Dodane 15.02.2013 (Pt) 17:13

Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Czy może być to wina systemu ?

Zainstaluj sterowniki do karty graficznej.

Jak pisałem wcześniej nie da się ich zainstalować ponieważ sterowniki nie wykrywają karty graficznej.

Dodane 17.02.2013 (N) 9:10

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia!!