Problem z kartą graficzną - niebieski ekran po włączeniu gry

Witam! Od pewnego czasu nęka mnie problem z grafiką i bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego:

Ok. 4 dni temu kupiłem nową kartę graficzną do mojego komputera…

Cpu : Xp SP3 , AMD Athlon Xp 2400+ , 1,00 GB ram , Ati radeon 9550 / X1050 Series

Wcześniejsza grafika : Radeon 9000 series

…od tego czasu zaczeły się problemy :

-Gra internetowa flyff mi nie działa (pojawia się niebieski ekran po uruchomieniu gry) Oczywiście poprzednio wszystko działało

-Gra internetowa Gunz mi nie działa (pojawia się niebieski ekran po uruchomieniu gry) Oczywiście poprzednio wszystko działało

-Gra internetowa Dragonica mi nie działa (po włączeniu gry 90% obrazy jest koloru różowego x.x) Oczywiście poprzednio wszystko działało

-Gra internetowa TeeWorlds mi nie działa (gra ma praktycznie zerowe wymagania a przy starcie jest jakiś błąd windowsa i pyta czy ma raport wysyłać) Oczywiście poprzednio wszystko działało

Jedyna gra która aktualnie mi działa to “heroes of might and magic III - The shadow of death” ale ta gra jest baaaardzo stara i ma słabą grafikę

Czy problem wynika z uszkodzonej grafiki? Da się to jakoś sprawdzić? Proszę o pomoc!

Piotr4ek ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Podobne problemy miał znajomek z tą kartą. Nie było co prawda niebieskiego ekranu, ale wszystkie filmy się cięły, grafika w najprostszych grach też chodziła skokowo. W jego przypadku nie chciały się zainstalować żadne sterowniki, które ściągał na komputer. Pomogło dopiero odinstalowanie wszystkich sterowników, wyczyszczenie resztek Driver Cleanerem i dopiero potem manualna instalacja nowych sterów z płyty (ściągnięte najnowsze stery były najpierw nagrane na płytę). Dopiero to ruszyło i jest OK.

Co ty opowiadasz, ja z tą kartą nie miałem żadnych problemów :).

Polecam Ci pobrać najnowsze stery i directX :>

Trochę dziwna sprawa ponieważ instalowałem

Ale ok zaraz dam wyniki mojej pracy :slight_smile: Jak się nie uda to chyba znowu pójdę do sklepu :<

@edit

Zrobiłem tak :

Ściągnąłem sterowniki za pomocą innego kompa i nagrałem na płytę

Wyrzuciłem ręcznie aktualne sterowniki i oczyściłem resztki Driver Cleanerem

Zainstalowałem nowe z płyty

FAIL! Nie pomogło :<

P.S Jutro idę do sklepu i kupię tą samą kartę tyle że tym razem wezmę ze sobą rachunek :smiley: