Problem z kartą graficzną NVIDI GeForce 9500GT

(Smerfy107) #1

Witam.

Od długiego czasu gdy gram (tylko przy grach) po pewnym czasie pojawiają się czerwone paski na całym monitorze.

Teraz pytanie czy to karta graficzna jeśli tak czym to jest powodowane ?

Z góry dziękuję. :slight_smile:

(Karta była wymieniana z tym samym problemem ,karta ma pojemność 1 gb)

(Veers) #2

Za słaby zasilacz ? Kiepska wentylacja i przegrzewanie się układu(ów) na karcie graficznej ?

(Lukaszk 89) #3

OC robiłeś?

(Toffik325) #4

A co to za karta? Podaj jakie masz temperatury podczas grania?

I oprócz mocy zasilacza podaj też jego markę i model :wink:

mateusz200 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Smerfy107) #6

Tzn. temat nie mój tylko kumpla. On ma bardzo podobną kartę do mojej: NVIDIA GeForce 9500GT sterowniki najnowsze zainstalowane, DX10, HDMI,DVI, VGA. zasilacz on ma chyba 400W albo 600W nie pamiętam ale w najbliższym czasie spróbuję się spytać.

Dodane mniej niż minutę temu

Nie nierobiłem, może miałem zrobić NNW czy AutoCASCO(nie wiem jak się pisze).

(Lukaszk 89) #7

OC = OverClocking…

Poczytaj zanim coś “mądrego” napiszesz… #-o

(Toffik325) #8

:expressionless:

Wiesz ile jest takich kart?

A to wykonałeś?

mateusz200 , to ciągle nie jest konkretny temat. Spróbuj jeszcze raz.

(Smerfy107) #10

OverClocking nie robił. Jak wcześniej pisałem nie mój temat, ale dzisiaj będę go widział. Na pewno się spytam. OC myślałem że to jest ubezpieczenie czy gwarancja.

(Lukaszk 89) #11

Podaj temperatury podczas występowania tych pasków.

(Smerfy107) #12

Marka: Deer Model: DR-8400TX Posiada:400W

Dodane mniej niż minutę temu

A temperatury czym sprawdzić?

(Lukaszk 89) #13

BIOS + Everest

(Toffik325) #14

Do wymiany na co najmniej Fortrona, Seasonica, Chiefteca, Deltę, na Allegro chodzą po 60-100zł.

(Lukaszk 89) #15

loltoFFik , nie śpiesz się tak z wymianą zasilacza, u mnie badziewny Codegen trzymał 5 latek. Może najpierw spojrzałbyś na napięcia i ich trzymanie?

A.Niech autor wątku wrzuci wreszcie te odczyty temp. i w sumie możesz też dać napięcia…

(Smerfy107) #16

Pytałem: czym mam zmierzyć? I po jakim czasie? A napięcie jak sprawdzić?

(Lukaszk 89) #17

Pisałem:…

(Smerfy107) #18

To jest program? Czy BIOS systemowy a w nim jest “termometr”?

(Lukaszk 89) #19

BIOS

Everest

(Toffik325) #20

Może zaśpiewam po raz setny to samo: brawo, jesteś genialny, ubóstwiam Cię, mogę Cię dotknąć? Codegen 5 lat, jacie… Jesteś unikatowy! :-s

Po co? Po to, żeby zobaczyć, że przez pierwszych pięć sekund będą dobre? Czy po to, żeby powiedzieć, że ten zasilacz to kupa złomu, co jest z góry wiadome? A może po to, żebyś pozwolił mu zmienić zasilacz? :-s

mateusz200 , od razu wsadź kartę do piekarnika, wymień zasilacz - po co masz się męczyć chłopie? Jeszcze wymień pastę termoprzewodzącą, termopady i chłodzenie.

Jeśli karta ma gwarancję (o czym nawet nie wspomniałeś), to od razu niech jedzie. Poza tym, jeśli to jest od długiego czasu, to gratulację - karta prawdopodobnie jest już do wyrzucenia.