Problem z kartą graficzną NVIDI GeForce 9500GT

Witam.

Od długiego czasu gdy gram (tylko przy grach) po pewnym czasie pojawiają się czerwone paski na całym monitorze.

Teraz pytanie czy to karta graficzna jeśli tak czym to jest powodowane ?

Z góry dziękuję. :slight_smile:

(Karta była wymieniana z tym samym problemem ,karta ma pojemność 1 gb)

Za słaby zasilacz ? Kiepska wentylacja i przegrzewanie się układu(ów) na karcie graficznej ?

OC robiłeś?

A co to za karta? Podaj jakie masz temperatury podczas grania?

I oprócz mocy zasilacza podaj też jego markę i model :wink:

mateusz200 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tzn. temat nie mój tylko kumpla. On ma bardzo podobną kartę do mojej: NVIDIA GeForce 9500GT sterowniki najnowsze zainstalowane, DX10, HDMI,DVI, VGA. zasilacz on ma chyba 400W albo 600W nie pamiętam ale w najbliższym czasie spróbuję się spytać.

Dodane mniej niż minutę temu

Nie nierobiłem, może miałem zrobić NNW czy AutoCASCO(nie wiem jak się pisze).

OC = OverClocking…

Poczytaj zanim coś “mądrego” napiszesz… #-o

:expressionless:

Wiesz ile jest takich kart?

A to wykonałeś?

mateusz200 , to ciągle nie jest konkretny temat. Spróbuj jeszcze raz.

OverClocking nie robił. Jak wcześniej pisałem nie mój temat, ale dzisiaj będę go widział. Na pewno się spytam. OC myślałem że to jest ubezpieczenie czy gwarancja.

Podaj temperatury podczas występowania tych pasków.

Marka: Deer Model: DR-8400TX Posiada:400W

Dodane mniej niż minutę temu

A temperatury czym sprawdzić?

BIOS + Everest

Do wymiany na co najmniej Fortrona, Seasonica, Chiefteca, Deltę, na Allegro chodzą po 60-100zł.

loltoFFik , nie śpiesz się tak z wymianą zasilacza, u mnie badziewny Codegen trzymał 5 latek. Może najpierw spojrzałbyś na napięcia i ich trzymanie?

A.Niech autor wątku wrzuci wreszcie te odczyty temp. i w sumie możesz też dać napięcia…

Pytałem: czym mam zmierzyć? I po jakim czasie? A napięcie jak sprawdzić?

Pisałem:…

To jest program? Czy BIOS systemowy a w nim jest “termometr”?

BIOS

Everest

Może zaśpiewam po raz setny to samo: brawo, jesteś genialny, ubóstwiam Cię, mogę Cię dotknąć? Codegen 5 lat, jacie… Jesteś unikatowy! :-s

Po co? Po to, żeby zobaczyć, że przez pierwszych pięć sekund będą dobre? Czy po to, żeby powiedzieć, że ten zasilacz to kupa złomu, co jest z góry wiadome? A może po to, żebyś pozwolił mu zmienić zasilacz? :-s

mateusz200 , od razu wsadź kartę do piekarnika, wymień zasilacz - po co masz się męczyć chłopie? Jeszcze wymień pastę termoprzewodzącą, termopady i chłodzenie.

Jeśli karta ma gwarancję (o czym nawet nie wspomniałeś), to od razu niech jedzie. Poza tym, jeśli to jest od długiego czasu, to gratulację - karta prawdopodobnie jest już do wyrzucenia.