Problem z Kartą graficzną/ sterownikami

Witam, mam problem otóż ostatnio podczas gry na moim laptopie - Asus X53S system nagle się zawiesił po czym zrestartował.

System się nie załadował ponownie, lecz wyświetlił ekran z dziwnymi poziomymi czerwonymi kropkami z lekko okrojonymi opcjami z przycisku F8. Typu uruchom system awaryjny, ostatnie dobre ustawienia, uruchom komputer normalnie, lecz ani 2 ani 3 opcja nie przyniosły skutku. Po poszukiwaniach w internecie wszedłem w system awaryjny i zastosowałem przywracanie systemu które także nie pomogło. Metodą dalszych działań zainstalowałem jakieś stare sterowniki do KG i o dziwo komputer się uruchomił normalnie, lecz wydajność była bliska 0, a system nie czytał nowych sterowników. Szybko sciągnąłem teoretycznie odpowiednie sterowniki do mojej karty graficznej - nvidia 260.99 lecz po restarcie systemu pojawił się powód mojego niepokoju - Zamiast normalnego ekranu wyskoczyły obrazki z płyty głównej, czyli piękna mozaika kolorów które po chwili zanikają.(system ładował się normalnie). Odłączyłem zasilanie, poczekałem parę minut i komputer już uruchomił się z normalnym obrazem lecz wydajność komputera się nie zmieniła. Wtedy znalazłem poprzez Everesta najnowsze sterowniki - nvidia 266.58 i po restarcie systemu okazało się że nie może się on ponownie załadować i musiałem jeszcze raz instalować stare stery przez system awaryjny lecz teraz jak wchodzę w menedżer urządzeń wyświetla mi się napis “sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane”

Specyfikacja komputera:

-Windows XP professional (fabrycznie była to Vista)

  • Karta graficzna nVidia GeForce 9300M G

-Procek Intel core 2 duo T5550 1.83Ghz, 3GB RAM

Czy ma ktoś pomysł co mogło się stać proszę o pomoc, bo nie wiem czy to wina karty graficznej, sterowników czy może SO, oraz czy można ewentualnie naprawić samodzielnie czy konieczny jest serwis.

Wygląda raczej na uszkodzenie karty grafiki i serwis.

Bo jeśli odinstalowałeś porządnie sterowniki karty grafiki, zrobiłeś czyszczenie systemu i wgrałeś nowe i dalej to samo, to wygląda na kartę.