Problem z kartą graficzną, Upper Memory Block for PCI device

Witam, Mam komputer Della i postanowiłem kupi sobie lepszą kartę graficzną, (firmy Asus model; EAH3850 x2 1GB). Podłączyłem kartę do gniazda PCI Ekspress i przy bootowaniu systemu wyskoczył mi błąd (Błąd podczas przydzielania górnego bloku pamięci dla urządzenia PCI). Dodam tylko że komputer chodzi jak podłaczam stara karte. Nie mam pojęcia co z tym zrobic, może ktoś mi pomoże ?? Dziękuję bardzo.

pirrrat , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

próbowałem, nie pomaga…

Może są jakieś uaktualnienia bios’u do Twojej płyty głównej?

http://support.dell.com/support/edocs/s … dvtrbl.htm

znajdź swój błąd “Error allocating Upper Memory Block for PCI Device”:

Wystąpił problem podczas konfigurowania karty rozszerzeń lub zintegrowanego urządzenia LegacySelect. Jeśli numer urządzenia wskazuje kartę rozszerzeń, należy ją wyjąć. Jeśli numer urządzenia wskazuje na urządzenie wbudowane, należy je wyłączyć w konfiguracji systemu.

BIOS nie trawi karty?

wątpie, starsza karta chodzi normalnie przyznam szczeże że już całkiem głupieje :frowning: to ma jakiś związek z przydzielaniem pamięci dla urzadzeń PCI

Post 2

Też to znalazłem… tylko potrzebuje podpowiedzi co z tym można zrobic

płyta pewnie pod Marką Della, na innych forach, ludzi kombinują dając load defaults w BIOSie, próbując wyłączać pewne komponenty (dźwiękówka z płyty itp.), czasem upgrade BIOSU pomaga. Nie ma jednoznacznego rozwiązania, niektórzy rezygnują i kupują inne karty.

Ten Dell ma też wymieniony zasilacz ?, bo 3850 X2 1GB trochę prądu zjada tak przy okazji. A druga sprawa to czy płyta ma pełną obsługę PCI-Express 2.0, bo mogą być właśnie z tego powodu problemy.

pirrrat , Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeszcze raz proszę - popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

pirrrat , podłączyłeś przewód dodatkowego zasilania do karty graficznej ?

podłączyłem przewód, w sumie były dwa, ale użyłem rozdzielki, ja już sam nie wiem, komputer spełnia wrzystkie wymagania o których napisali w instrukcji (RAM, PCI Ekspres itp…) ale nie wiem co dokładnie ten błąd oznacza i jak go naprawic…

Restartowanie NVRAM też nie pomaga. Jak ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc…

Widzę, że tutaj mało kto się zna na komputerach, potraficie dawa tylko rady które znajdujecie w internecie po przeczytaniu postu i udajecie profesjonalistów. Narka chyba, że ktoś konkretny się odezwie, nieobrażając tych, którzy w jakiś sposób próbowali mi pomodz, za to dziękuje.

Widzę, że tutaj mało kto się zna na komputerach, potraficie dawa tylko rady które znajdujecie w internecie po przeczytaniu postu i udajecie profesjonalistów. Narka chyba, że ktoś konkretny się odezwie, nieobrażając tych, którzy w jakiś sposób próbowali mi pomodz, za to dziękuje.