Problem z kartą graficzną, Upper Memory Block for PCI device


(Pirrrat2000) #1

Witam, Mam komputer Della i postanowiłem kupi sobie lepszą kartę graficzną, (firmy Asus model; EAH3850 x2 1GB). Podłączyłem kartę do gniazda PCI Ekspress i przy bootowaniu systemu wyskoczył mi błąd (Błąd podczas przydzielania górnego bloku pamięci dla urządzenia PCI). Dodam tylko że komputer chodzi jak podłaczam stara karte. Nie mam pojęcia co z tym zrobic, może ktoś mi pomoże ?? Dziękuję bardzo.


(Frog) #2

pirrrat , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Cosik Ktosik) #3

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235


(Pirrrat2000) #4

próbowałem, nie pomaga...


(alarik) #5

Może są jakieś uaktualnienia bios'u do Twojej płyty głównej?


(Murzyn1) #6

http://support.dell.com/support/edocs/s ... dvtrbl.htm

znajdź swój błąd "Error allocating Upper Memory Block for PCI Device":

Wystąpił problem podczas konfigurowania karty rozszerzeń lub zintegrowanego urządzenia LegacySelect. Jeśli numer urządzenia wskazuje kartę rozszerzeń, należy ją wyjąć. Jeśli numer urządzenia wskazuje na urządzenie wbudowane, należy je wyłączyć w konfiguracji systemu.

BIOS nie trawi karty?


(Pirrrat2000) #7

wątpie, starsza karta chodzi normalnie przyznam szczeże że już całkiem głupieje :frowning: to ma jakiś związek z przydzielaniem pamięci dla urzadzeń PCI

Post 2

Też to znalazłem... tylko potrzebuje podpowiedzi co z tym można zrobic


(Murzyn1) #8

płyta pewnie pod Marką Della, na innych forach, ludzi kombinują dając load defaults w BIOSie, próbując wyłączać pewne komponenty (dźwiękówka z płyty itp.), czasem upgrade BIOSU pomaga. Nie ma jednoznacznego rozwiązania, niektórzy rezygnują i kupują inne karty.

Ten Dell ma też wymieniony zasilacz ?, bo 3850 X2 1GB trochę prądu zjada tak przy okazji. A druga sprawa to czy płyta ma pełną obsługę PCI-Express 2.0, bo mogą być właśnie z tego powodu problemy.


(Frog) #9

pirrrat , Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeszcze raz proszę - popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Seba86mu) #10

pirrrat , podłączyłeś przewód dodatkowego zasilania do karty graficznej ?


(Pirrrat2000) #11

podłączyłem przewód, w sumie były dwa, ale użyłem rozdzielki, ja już sam nie wiem, komputer spełnia wrzystkie wymagania o których napisali w instrukcji (RAM, PCI Ekspres itp...) ale nie wiem co dokładnie ten błąd oznacza i jak go naprawic...


(Pirrrat2000) #12

Restartowanie NVRAM też nie pomaga. Jak ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc...


(Pirrrat2000) #13

Widzę, że tutaj mało kto się zna na komputerach, potraficie dawa tylko rady które znajdujecie w internecie po przeczytaniu postu i udajecie profesjonalistów. Narka chyba, że ktoś konkretny się odezwie, nieobrażając tych, którzy w jakiś sposób próbowali mi pomodz, za to dziękuje.


(Pirrrat2000) #14

Widzę, że tutaj mało kto się zna na komputerach, potraficie dawa tylko rady które znajdujecie w internecie po przeczytaniu postu i udajecie profesjonalistów. Narka chyba, że ktoś konkretny się odezwie, nieobrażając tych, którzy w jakiś sposób próbowali mi pomodz, za to dziękuje.