Problem z kartą graficzną w laptopie

Dzień dobry,

Jakiś rok temu kupiłem lapka Lenovo Z570 nie będę podawał podzespołów chyba że ktoś poprosi i będzie to pomocne w rozwiązaniu problemu a problem jest następujący:

posiadam dwie karty graficzne “Intel-owska”(zintegrowana) oraz Nvidia GT540M 1GB i do tej pory było wszystko ok karta bez problemu się “odpalała” gdy rosło zapotrzebowanie na moc (gry), obecnie przy odpaleniu gry komputer pracuje na karcie zintegrowanej mimo tego że suwakiem który aktywuje kartę niby uruchamiam Nvidie i w panelu starowania Nvidia dla konkretnej aplikacji mam ustawiony “Procesor Nvidia o dużej wydajności”, zawsze działało. Próbowałem nawet uruchamiać na stałe ale dalej nic, nie pokazują się żadne komunikaty że karta jest uszkodzona czy coś w tym rodzaju. Powiedzcie mi jak mogę sprawdzić czy jest uszkodzona, puki co nie chciałbym oddawać na gwarancję ze względu na czas oczekiwania. Może ktoś miał podobny problem. Pzdr.

Kornilov , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus