Problem z kartą graficzną w laptopie


(Owczarekniemiecki5) #1

Witam! Nie dawno kupiłam sobie laptopa do gier, posiada od dobry procesor i7, 8 GB RAM i karte graficzną 840M.
Mam problem z karta graficzną, jest bardzo mało wydajna, podam przykład na youtube na średnich ustawieniach gra Wiedźmin 3 utrzymywała około 16 FPS, u mnie na średnich to gdzieś około 10-12 FPS, myślałam, że może karta graficzna się przegrzewa, ale na to nie wygląda, zauważyłam, że już po chwili odpalenia tejże gry (Wiedźmin 3) w programie GPU-z pojawiła się jakaś informacja o limicie karty graficznej przez moc(?) Dodaję screena tego programu.
Dodam, że screen został zrobiony po zminimalizowaniu gry i pamięci karty używała ona więcej niż tu podane.

Laptopa mam podłączonego DO ZASILACZA, a w laptopie cały czas jest włożona BATERIA.
Proszę o pomoc :slight_smile:

Bez tytułu2.png


(Longhorn2009) #2

840M to przeciętna grafika raczej nieprzeznaczona do grania w najnowsze gry, szyna ledwo 64bit. Wiedźmin wg testów notebookcheck na średnich osiągał około 18fps, więc niegrywalnie. Jak widać dopiero obniżenie rozdziałki i detali na low pozwala uzyskać względną płynność http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-840M.105909.0.html Dla porównania GTX850M osiągał na średnich w graniach 38fps.

Niemniej u ciebie widać jakieś problemy ze zbyt niskim taktowaniem grafiki. Sprawdź czypodobny problem występuje na samej baterii. Sprawdź też wersje sterowników nvidii. Jeśli masz nowsze niż 344.65 to może być to przyczyną tych problemów sugerując się wypowiedziami z forum GeForce https://forums.geforce.com/default/topic/800968/geforce-gt-840m-underperfoming-after-a-while-performance-cap-power/


(Owczarekniemiecki5) #3

Zanim przejdę do konkretów chciałam jeszcze tylko dodać, że zaraz po włączeniu gry FPS’ów jest w miarę dużo (nawet ponad 20) jednak z każdą sekundą ich liczba maleje do… no cóż wiadomo, do małej niegrywalnej liczby.Wygląda to jakby coś ją blokowało.

U mnie na średnich 18 FPS? W życiu, mam ich od 11 w górę do 15, tak więc coś musi być nie tak z tą kartą graficzną.

Co do baterii-sprawdzę.Sterownik już został mi wgrany, o ile pamiętam to ma on numer 354 (lub coś koło tego).

Ale popatrz, dla Wiedźmina sterownik ma numer 352.86 (http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/85053/en-us

) także nie ma jak mieć mniejszego dla tej gry z tego co widzę.