Problem z karta graficzna w laptopie,

Witam

Mam głupi problem ale nie mam sie do kogo zwrócić. Chodzi mi o mojego laptopa IBM ThinkPad 600. Miałem WIN 98 i chcialem go przeinstalować. Wszystko ok, ale WIN 98 nie wykrył mi karty graficznej jedynie był komunikat “STANDARDOWA KARTA VGA” miałem 16 kolorów i najniższą rozdzielczość. Nie wiedzialem w jaki sposób znaleźć rodzaj karty jaki mam a programy ktore teoretycznie mialy mi znaleźć /cenzura/ znajdywały. Zainstalowałem XP i on ją wykrył. Jest to karta NeoMagic MagicGraph 128ZV/ZV+/XD driver. Ale natrafiłem na kolejny zonk…nie moge w sieci znależć do niej sterowników…dlatego jeżeli ktoś mi znajdzie sterowniki do tej karty i jeżeli będzie mi działała karta pod WIN 98 płacę 10 zł na konto. Bo teraz pracuję na XP a przy 300 mhz i 64 RAMU idzie sie pochlastac

andreek@interia.pl

GG: 1661146

Witam,

TU znajdziesz różne drivery, TUTAJ do NT. TUTAJ zaś jeszcze inne cudeńka. Za kaskę chlapnij moje zdrówko przy piwku. :wink:

PS Google Ci wysiadły? :stuck_out_tongue:

to albo to

W zamian proszę zaśpiewać i zatańczyć :hahaha:

Tak fajnie sie mowi gdy sie zobaczy te steroniki, ale jak jestescie tacy mocni to je sciagnijcie sobie na kompa.W tych serwisach co mi pokazaliście oprócz jednego to byłem, ale zeby sciagnac trzeba przejsc niekonczaca sie rejestracje, ktora konczy sie wyslaniem maila na wasze konto…oczywiscie do mnie mail nie przychodzi.ALbo jestem dupa, albo nie wiem…sami sie przekonajcie. Caly czas podtrzymuje moj poczatek ze jezeli ktos to sciagnie i wysle mi na maila andreek@interia.pl to wysylam mu dyche na konto. A co do linku z serwerwm ftp to jak sie polaczycie to bedzie cud

Nowy news

Udało mi się przejść prze godzinna rejestracje na stronie http://www.driverguide.com…ale Sciagnalem teretycznie dobre sterowniki,ale byly one spakowane zipem. Chce rozpakowac a tu mi mówi ze plik ma błędy…co robić…da się jakoś naprawić takiego rodzaju plik? Ludzie pomocy ja tutaj prawie histerii dostaje a przez komputer to od niedawna codziennie NERVOSOL pije…

Witam,

sprawdzić maila? :smiley:

Po pierwsze nie pisz dwóch postów pod sobą bo jest coś takiego jak icon_edit.gif

Po drugie skończ z tą Twoją dychą bo jest to żałosny tekst (IMHO dla naiwnych) a i tak niczego nie zmieni.

Odnośnie pliku zip zassij go ponownie bo być może ściągnął się z błędem.

ok wielkie dzieki szczegolnie dla manioooo.Stary jestes wielki.Teraz robie format c i instaluje starego poczciwego win98.

jestem.Po zmienieniu XP na wina98 ze sterownikow ktoreotrzymalem udalo mi sie uzyskac rozdzielczosc 800 x 600 ( ale jest to zawsze awans ). Ale z powrotem odczulem co to znaczy normalne funkcjonowwanie na kompie :slight_smile: co moge powiedziec…jak ktos nazywa sie master i uwaza ze jest w rozwiazywaniu problemow the best niech sprobuje znalesc sterowniki do karty wymienionej na poczatku na rozdzielczosc 1024 x na cos tam :slight_smile: jak na razie rzadzi maniooo czy ktos go pobije ??oto pytanie na dzisiejsza noc?? Zycze powodzenia…

Witam ponownie,

to jeszcze wymień sobie matrycę, wtedy pogadamy :wink: CZYTAĆ!.

PS Nie pisz w takim tonie, to nie jest konkurs. Miałem ochotę pogrzebać, to pogrzebałem, nie robię tego, żeby coś wygrać, tylko dla własnej satysfakcji i dla końcowego dziękuję. Właśnie to jest najprzyjemniejszy moment. Praktycznie każdy forumowicz mogłby to zrobić. Pamiętaj o tym i nie stopniuj nadmiernie zasług.

UPDATE

Rzeczywiście są tez modele z większą matryca, ale musiałbyś się określić co do tego parametru. Podejrzewam jednak, że po instalacji tych driverów powinna być możliwość ustawienia 1024x768, wnioskuję więc, że masz pierwszy wspomniany model. Wyprowadź mnie z ewentualnego błędu.

A wiec Maniooo musze cie zmartwic, juz wczesniej mialem takowa rozdzielczosc, tylko ze tego laptopa dostalem z pracy…a moj szefo mowi ze nie ma zadnych do niego sterownikow. Wiec to nie jest wina matrycy, jak napomina

  • e

A wiec Maniooo musze Cie zmartwic…to nie jest wina matrycy jak pisales bo juz wczesniej mialem taka rozdzielczosc czyli 1024 x 768, a moj komp nie ma takich komponentow jakie napomknales w linku tylko inne: procek pentiumII 300 mhz; HDD 5 gb; 64 MB RAMU. Chodzi o to ze tego kompa dostalem w pracy w prezencie za zasluzone zaslugi :lol: ale ostatnio dostalem tez neostrade. A ze mi ona za cholere nie chciala ruszyc wlasnie wtedy przeinstalowalem wina gdzie zaczely sie moje problemy.