Problem z kartą graficzną ( zmieniona rozdzielczość ekranu )

(Michalb30) #1

Witam. Dziś z niewyjaśnionych przyczyn przy odpaleniu pewnej gry ( football manager 2012 ) rozdzielczość ekranu pulpitu zwiększyła się kilkukrotnie do tego stopnia że na pulpicie było zaledwie kilka ikon. Nie do końca wiedziałem co zrobić więc zresetował Laptopa. Po włączeniu ponownie w trakcie uruchamiania na czarnym tle pojawiło się coś w stylu " avast antywirus , scan" po chwili Laptop uruchomił się z nieco mniejszą rodzielczością niż wcześniej. Muszę dodać że chcąc zmienić rozdzielczość w " personalizacji " mam do wyboru tylko 1024x728 i 800x600 z czego po wybraniu 800x600 jak było dawniej rozdzielczość jest na prawdę spora. Trzeba też dodać że po włączeniu przeglądarki obraz jest rozjechany a strona chodzi dość kwadratowo.

Mój laptop to L650D-14G

Procesor :Intel Pentium Dual Core T4500 2.3 GHz

Karta Graficzna - Typ : ATI Radeon™ HD 4250

Ilość pamięci : całkowita dostępna pamięć graficzna może osiągać do 1405 MB w 32-bitowym systemie operacyjnym z 3 GB pamięci systemowej lub do 1917 MB w 64-bitowym systemie operacyjnym z 4 GB pamięci systemowej

System : Windows Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit

Z góry dziękuje za pomoc.

(Kerter86) #2

Przeinstaluj sterownik karty graficznej.

misiek122 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Michalb30) #4

A w jaki sposób mogę to zrobić bo nie jestem do końca biegły w tych sprawach ?

edit ; Czy fakt że nie mogę odpalić żadnej gry może mieć coś wspólnego z kartą graficzną ?

(Dimatheus) #5

Hej,

Masę w necie jest poradników, jak to zrobić - turtorial tekstowy Instalacja sterowników ATI/AMD Radeon, lub turtorial video http://www.youtube.com/watch?v=VtZ2oa1zB3o. Powinno pomóc. :slight_smile:

Dokładnie. Jeśli karta działa błędnie - nie ma sterowników bądź działa na sterownikach systemowych - uruchomienie gier 3D może nie być możliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Michalb30) #6

Sprawdziłem wcześniej system programem SlimDrivers i wyszło że na komputerze jest jedynie Standardowa Karta Graficzna VGA , z kolei program TechpowerUp pokazuje że na komputerze jest ATI Radeon™ HD 4250 ale jednocześnie wyżej pisze to samo co w systemie " Standardowa karta graficzna VGA " . Zrobiłem jednak tak jak wyżej zaleciłeś, zresetowałem laptopa i bez zmian.

-- Dodane 11.10.2013 (Pt) 16:04 --

Udało mi się zainstalować, brakowało jeszcze kilku innych sterowników. Można zamknąć temat.

Pozdrawiam