Problem z kartą graficzną!

Witam posiadam płytę główną Gigabyte GA-M51GM-S2G na której jest karta graficzna Geforce 6100 i wszystko działało dobrze do dzisiaj. Dzisiaj kupiłem kartę graficzną Ati Radeon X 1600 PRO zamontowałem w biosie przestawiłem żeby tylko ona była uruchamiana lecz windows XP tej nowej nie widzi w menadżer urządzeń widnieje znak zapytania przy:

Kontroler wideo (zgodny z VGA)

Kontroler wideo

W ogóle nie ma zakładki karta graficzna tylko inne urządzenia. Jak instaluje z płyty sterowniki do karty tej nowej to wyświetla, że nie można dokończyć instalacji ponieważ najpierw musi być zainstalowany sterownik zgodny z vga. W trybie awaryjnym też nie działa. Sformatowałem HDD na nowo instalka wina i jest to samo.

Proszę o pomoc.

POZDRAWIAM

A monitor masz podpięty do nowej karty grafiki?

Czy zintegrowana została wyłączona w biosie na none/disabled jak da radę?

Czy stery do płyty głównej wgrane?

monitor jest podpięty do nowej zintegrowana jest wyłączona w biosie i nie działa bo sprawdzałem, sterowniki wgrane bez tych z karty zintegrowanej by nie było konfliktu.

Zresetuj bios:

Komp odłączony od zasilania 230V,wyjmij baterię na 30 minut,włóż baterię,ustaw bios tylko co trzeba - wyłącz zintegrowaną i zapisz Save.

Instaluj ten ster:

Ster

I zobacz teraz.

Jeśli dalej komunikat:

Menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co karta grafiki,restart kompa i jak system będzie wykrywał kartę niech zainstaluje automatycznie stery z XP.

I instaluj ten ster lub z płyty CD do karty grafiki.

Nie dało rady on jej w ogóle nie widzi jako karta graficzna tylko kontroler wideo zgodny z VGA i nie chce zainstalować właśnie sterowników nawet z XP tych podstawowych standardowe VGA i nie wiem dlaczego. Dziwne pierwszy raz mam takie cos. Chyba oddam tą kartę bo mi psycha klęka. Drugi raz formatowałem twardziela i na nowo instalka wina i to samo - klęska.

Złączono Posta : 22.12.2006 (Pią) 10:54

Zrobiłem w trybie awaryjnym sam sterownik ekranu ściągnięty z neta ze strony ATI i poszło.

Dzięki za pomoc.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!