Problem z kartą graficzną

(Wolf) #1

Witam

Mam problem z kartą graficzną(ge force 6600)otóż chodzi o to ,że zmieniłem plyte głowną( na starej płycie karta działała i nie było z nią żadnych problemów)wsadziłem karte na nowa płyte i komputer się nie uruchamia wentyl na karcie sie kreci ale na monitorze panują egipskie ciemności,sprawdzałem karte u kumpla ale u niego podobnie jak u mnie komp z tą kartą nie wstaje.Co mogło się stać?

(Gen Salvador) #2

może masz zintegrowaną karte którą należy wyłączyć ??

(JNJN) #3

A może karta uszkodzona - sprawdź na 3 kompie.

Reset biosu na założonej karcie - komp odłączony od zasilania 230 V wyjmij baterię na 30 minut,włóż ustaw bios i zapisz Save i zobacz.

Jak masz kartę zintegrowaną i masz możliwość jej wyłączenia to wyłącz i zapisz Save lub przełącz tak aby bios uruchamiał kartę jako pierwszą np z AGP.

(Wolf) #4

więc tak,rzeczywiscie mam zintegrowaną grafike na plycie ale ją wyłanczałem i ustawiałem na start z gniazda pci express,kolega sprawdzał karte na dwóch komputerach więc na 90% karta jest uszkodzona ,z tego co kumpel mi powiedział to procesor na karcie podziękował za wspólprace .Czy to możliwe ,żeby procesor się spalił tak sam z niczego,sciągałem chłodzenie z procesora i nie widac tam zadnych znaków spalenia.

(Draakus) #5

jeżeli kolega sprawdzał na innych kompach i mówi że nie działa to należy uznać iż tak jest i pogodzić się ze stratą. Dla pewności pożycz ok kolegi jego kartę i sprawdź czy ona działa na twoim komputerze i zaktualizuj Bios płyty głównej.

(Wolf) #6

bios jest najnowszy,mam jeszcze takie pytanko karta ma jeszcze około miesiaca gwarancji czy uznaja mi ja jeżeli ruszałem chłodzenie na karcie

(Technik Elektro) #7

nie masz nic do stracenia powinni uznać.

(Draakus) #8

w miarę możliwości załóż fabryczne chłodzenie.