Problem z kartą graficzną?

Pojawiają się u mni artefakty oraz ściemnia się obraz, żeby za chwile się rozjaśnić a potem Znów ściemnić uniemożlw3iając użytkowanie Eksperci od logów i Kaspersky wykluczyły możliwość działania wirusów na moich kompie, bo solidnie go przeskanowałem i zamknąłem porty.Ostatnią moją bronią będzie format.

wieloktrotnie reintalowałewm sterowniki do karty graficznej, z płytki i ze strony Nvidii, oraz directx, nadal nie mam go w dodaj/usuń programy, lecz dxdiag nie pokazywał żadnych provblemów z tym, że kiedy obraz się ściemnia ostatni test direcdraw i testy directd3d pojawiają się artefakty.Czy karta od grafy się przegrzała czy co?

Artefakty to objaw przegrzania pamięci na karcie graficznej.

Nie napisałeś jaka to karta i skąd ją masz, może ma np. zmodyfikowany bios i za mocno przetaktowaną pamięć.

DirectX nigdy nie zobaczysz w dodaj /usuń programy.

Aha to przynajmniej o tym directx dobrze wiedzieć.

NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X

Karta jest od zestawu z kompem, dobrze działała przez pare lat.Nic nie modyfikowałem w karcie, najwyżej ostatnio starałem się zmiejszyć taktowanie, także teraz jest blisko granicy minimum.

O to co nt. temperatur mówi Everest:

Płyta główna 17 °C (63 °F)

Procesor 16 °C (61 °F)

Aux 46 °C (115 °F) [zawsze jak się włącza wskazuje na 65+, ale zaraz spada do 45~)

Maxtor 6Y080L0 22 °C (72 °F)

format może coś dać,ale to raczej coś ze sprzętem

-jeżeli możesz sprawdż inną kartę graficzną lub swoją na innym komputerze…

Jest jeszcze taka możliwość, że to sterowniki karty graf., ja tak miałem przy Asus GF 6200 na sterach dołączonych do karty na CD, zainstalowałem inne (nie koniecznie najnowsze) i wszystko ok. Tylko na tej jednej wersji były takie objawy. :expressionless:

Co do sterowników to przed formatem normalnie na nich działało, żadnych artefaktów tylko się czasem obraz ściemniał, ale uznałem że to efekt starzenia się monitora.Mam sterowniki z płyty i ze strony NVidii, ale efekt mniej więcej podobny w obu przypadkach.W ogóle mogę odinstalować sterowniki i będzie to samo(choć z początku bez sterowników wszystko dobrze chodziło).To jest takie dziwne, że to się zwaliło, potem grałem sterowniki do karty i directx nowego, i przez 10 dni było pięknie, teraz się znów zwaliło, i raz jest jasno, raz ciemno, i czasem artefakty się pojawiają.

masz zła częstotliwośc obrazu i w tym tkwią artefakty. dlatego zainwestuj w nowy monitor.tubisiontko

Ale to opinia z pokryciem?Bo to zupełnie zmienia obraz rzeczy, wynika z tego że przydałaby się generalna wymiana sprzętu.

Ja bym powiedział dobitniej, że każdy kto ma GeForce 4 MX potrzebuje wymiany sprzętu, chyba, że w ogóle nie gra na kompie tylko używa programów typu biuro itp. :lol:

Chyba, że gra we wszystkie gry łącznie z najnowszymi :smiley:

Ale najgorsza jest nagrywarka combo :cry:

No dobra, to w każdym razie przyjdzie do mnie znajaomy informatyk to może powie co jest, i dlaczego coś mi nie poszło zdjęcie obudowy.

lool ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.