Problem z kartą graficzną?

(Siewi123) #1

Pojawiają się u mni artefakty oraz ściemnia się obraz, żeby za chwile się rozjaśnić a potem Znów ściemnić uniemożlw3iając użytkowanie Eksperci od logów i Kaspersky wykluczyły możliwość działania wirusów na moich kompie, bo solidnie go przeskanowałem i zamknąłem porty.Ostatnią moją bronią będzie format.

wieloktrotnie reintalowałewm sterowniki do karty graficznej, z płytki i ze strony Nvidii, oraz directx, nadal nie mam go w dodaj/usuń programy, lecz dxdiag nie pokazywał żadnych provblemów z tym, że kiedy obraz się ściemnia ostatni test direcdraw i testy directd3d pojawiają się artefakty.Czy karta od grafy się przegrzała czy co?

(luger) #2

Artefakty to objaw przegrzania pamięci na karcie graficznej.

Nie napisałeś jaka to karta i skąd ją masz, może ma np. zmodyfikowany bios i za mocno przetaktowaną pamięć.

DirectX nigdy nie zobaczysz w dodaj /usuń programy.

(Siewi123) #3

Aha to przynajmniej o tym directx dobrze wiedzieć.

NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X

Karta jest od zestawu z kompem, dobrze działała przez pare lat.Nic nie modyfikowałem w karcie, najwyżej ostatnio starałem się zmiejszyć taktowanie, także teraz jest blisko granicy minimum.

O to co nt. temperatur mówi Everest:

Płyta główna 17 °C (63 °F)

Procesor 16 °C (61 °F)

Aux 46 °C (115 °F) [zawsze jak się włącza wskazuje na 65+, ale zaraz spada do 45~)

Maxtor 6Y080L0 22 °C (72 °F)

(Mlajtner) #4

format może coś dać,ale to raczej coś ze sprzętem

-jeżeli możesz sprawdż inną kartę graficzną lub swoją na innym komputerze....

(luger) #5

Jest jeszcze taka możliwość, że to sterowniki karty graf., ja tak miałem przy Asus GF 6200 na sterach dołączonych do karty na CD, zainstalowałem inne (nie koniecznie najnowsze) i wszystko ok. Tylko na tej jednej wersji były takie objawy. :expressionless:

(Siewi123) #6

Co do sterowników to przed formatem normalnie na nich działało, żadnych artefaktów tylko się czasem obraz ściemniał, ale uznałem że to efekt starzenia się monitora.Mam sterowniki z płyty i ze strony NVidii, ale efekt mniej więcej podobny w obu przypadkach.W ogóle mogę odinstalować sterowniki i będzie to samo(choć z początku bez sterowników wszystko dobrze chodziło).To jest takie dziwne, że to się zwaliło, potem grałem sterowniki do karty i directx nowego, i przez 10 dni było pięknie, teraz się znów zwaliło, i raz jest jasno, raz ciemno, i czasem artefakty się pojawiają.

(Adasbimbajs) #7

masz zła częstotliwośc obrazu i w tym tkwią artefakty. dlatego zainwestuj w nowy monitor.tubisiontko

(Siewi123) #8

Ale to opinia z pokryciem?Bo to zupełnie zmienia obraz rzeczy, wynika z tego że przydałaby się generalna wymiana sprzętu.

(luger) #9

Ja bym powiedział dobitniej, że każdy kto ma GeForce 4 MX potrzebuje wymiany sprzętu, chyba, że w ogóle nie gra na kompie tylko używa programów typu biuro itp. :lol:

(Siewi123) #10

Chyba, że gra we wszystkie gry łącznie z najnowszymi :smiley:

Ale najgorsza jest nagrywarka combo :cry:

No dobra, to w każdym razie przyjdzie do mnie znajaomy informatyk to może powie co jest, i dlaczego coś mi nie poszło zdjęcie obudowy.

(Agatonster) #11

lool ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.