Problem z kartą graficzną

Bardzo Was proszę pomóżcie mi. Mam taki problem , że jak zaczynam grać w jakąkolwiek grę o grafika zaczyna mi szaleć skakać rozmazywać się. Gdy wyłączam jest ok pulpit i reszta działa normalnie. Mam kartę graficzną NIVIDIA GeForce 6600 GT, myślałam że to może wina sterowników więc ściągnęłam nowy ( http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html ) no i zainstalowałam ale nadal jest to samo. Czy to nadał może być wina sterowników do karty czy może karta siada lub jest na niej jakiś wirus? Proszę o pomoc … :cry:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

A karta się nie przegrzewa ?

A jak w innych aplikacjach się zachowuje ?

Nie wiem czy się przegrzewa , raczej nic na to nie wskazuje , a dzieje się to tylko w grach …

Podaj temperatury karty pod stresem i w spoczynku z programu everest ultimate który znajdziesz w tutaj

nie wiem jak to zrobić za pomocą tego programu przykro mi ale ja się nie znam …

Wchodzisz w zakładkę komputer-> czujniki i masz wszystkie temp. podzespołów

i podajesz temperaturę z czujnika AUX a najlepiej daj screena z wszystkich czujników

Dobrze , wiec tak jest podane :

Temperatury

Płyta główna 42 °C (108 °F)

Procesor 55 °C (131 °F)

Aux 44 °C (111 °F)

Procesor graficzny 47 °C (117 °F)

GPU Diode 67 °C (153 °F)

Otoczenie procesora graficznego 40 °C (104 °F)

Wentylatory

Procesor 4441 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.74 V

+2.5 V 2.59 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 4.89 V

+12 V [TRIAL VERSION]

VBAT baterii CMOS 3.06 V

Chyba wszystko ok.

A GPU Diode nie za duże?

madzia26107 , sterowniki do chipsetu płyty głównej masz zainstalowane ?

Biblioteki DirectX zainstalowane ? -> KLIK

no to jak z temperatura jest ok sterowników aktualizacja nie pomaga to co jest z tą kartą ? Może to jakiś wirus ? Albo karta jest do bani…

Dobrze będzie jak podasz jaką masz płytę główną ponieważ trzeba dobrać odpowiednie sterowniki do chipsetu płyty głównej i zainstalować.

Następnie zainstalować inną wersję sterowników do karty graficznej, proponuję sprawdzić 175.16 :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

/ wcześniej odinstalować starą i przeczyścić CCleanerem /.

Na końcu zainstalować DirectX 9.0c.

Tematy :

viewtopic.php?f=19&t=257361

viewtopic.php?f=11&t=279606

viewtopic.php?f=2&t=277513

OT --> Kosz

Nazwa płyty głównej ECS K7VTA3 v5 .

madzia26107 , zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj Forceware 93.71.

Waśnie uczyniłam tak jak napisał Pan i dalej to samo… naprawdę już straciłam wszelką nadzieje chyba będę musiała nową kartę zakupić …;( Co to może być tak uparte żeby tyle już prób naprawy i żadnej zmiany, naprawdę nie mam już sił … i to tylko w grach się tak dzieje , przecież chyba nie mam każdej gry popsutej prawda ? chyba się wszystkie nie popsuły w jednej chwili …

@madzia26107 : poproś jakiegoś znajomego lub zanieś tego kompa do taniego serwisu oraz pokaż ten temat.

Przykro mi że nie możesz sama zrobić. :frowning:

Może nawet ja sam jako doświadczony ,user" albo pierwszy lepszy informatyk również odrazu byśmy nie naprawili.

B. ciężko jest pomóc na odległość.

Gdybym miał Twojego kompa to może za pół godziny by ,chulał" razem z nami. :slight_smile:

W internecie nie ma Panów - wszyscy jesteśmy równi, na Ty z największym szacunkiem oraz powinniśmy sobie pomagać .

Nieraz można trochę pożartować na forum aby było weselej za co dostaniemy od MODERÓW ostrzeżenie albo bana. :smiley:

Pozdrawiam.

XMan.

Edit : nie łam się i nie poddawaj - masz dużo prawdziwych mężczyzn z naszego forum do pomocy.

Posłuchaj inne i dobre rady. :slight_smile:

madzia26107 , być może Twoja karta graficzna posiada gniazdo na dodatkowe zasilanie bezpośrednio z zasilacza, tak jak na -> tym zdjęciu (zaznaczone strzałką).

Do tego gniazda powinna być podłączona wtyczka zasilająca.