Problem z Kartą Graficzną

Witam.

Mam dość duży problem z grafiką.Jest niekompatybilna z płyta główną lecz chciałbym się zapytać czy da się rozwiązać poniższy problem bez zmiany sprzętu.

3/4 gier jakie instaluję na swoim komputerze nie działają poprawnie a dokładniej grafika “nie idzie w parze z dźwiękami”.

Przykład:Prince Of Persia Dwa Trony.Po filmiku rozpoczynającym grę Książę na desce dopływa do brzegu.Włosy tak jakby zacinając się powiewały z wiatrem a koniec jego włosów ustawia się jako pionowy “zlepek graficzny” i wcina się w resztę włosów.Potem gdy wstaje i idzie “utyka” wcinając lekko nogami w ziemie.Potem gdy coś krzyczy to tylko rusza ustami a po jakichś 5 sekundach dopiero słychać ta kwestię.Jest to bardzo trudne do wytłumaczenia ,a mój sprzęt wygląda tak:

Procesor:Intel Pentium Core 2 Duo

Karta Graficzna:Nvidia GeForce 8500GT

Płyta Główna:Gigabyte GA DS3L

Pamięć RAM:2x 1024 DIMM PC 800 GoodRam

Dysk Twardy:80GB

System Operacyjny:Windows XP Home Edition SP2

Jeśli nie da się zaradzić temu problemowi bez zmiany sprzętu to zadam inne pytanie.

Jaka byłaby najodpowiedniejsza Karta Graficzna oczywiście z GeForce kompatybilna z tą płytą główną najlepiej jeżeli byłaby 8000+ i chodziły na niej zarówno stare jak i nowe gry (Gothic I,Assassin’s Creed,Prince Of Persia,Crysis) w cenie zbliżonej od 300 do 400zł.?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Podaj dokładny model płyty głównej, aby znaleźć odpowiednie sterowniki.

PS Ta karta powinna bezproblemowo chodzić.

Dokładny model płyty to:

Gigabyte GA-P35-DS3L/S3L

Tak przynajmniej pisze na okładce User’s Manual :wink:

Odinstaluj poprzez dodaj/usuń programy sterowniki do karty graficznej. Następnie wyczyść rejestr programem CCleaner.

Zainstaluj kolejno:

chipset

Kartę graficzną

Jeżeli przestanie działać dźwięk, to zainstaluj go. Sterowniki pobierz stąd: http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … 3l_10.html

Na koniec zainstaluj jeszcze raz DirectX

Z tego co wiem to ogólnie seria 8500GT należy do nieudanych, kiedyś na serwisie robiłem to masa tych kart wracała do nas po 2-3miesiącach, lecz niewiadomo dlaczego karty od Asusa się nie psuły.

Może zleć w sklepie żeby Tobie również Asusa 8500GT tam wmontowali i zobacz efekt.

Dobrze będzie jak podasz dokładnie płytę główną.

Wtedy :

  1. Zainstaluj odpowiednie sterowniki do chipsetu płyty głównej.

  2. Sterowniki do karty graficznej 175.16 :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

Poprzednie musisz najpierw odinstalować i przeczyścić komputer np. CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.07.575

viewtopic.php?f=16&t=254087

  1. Zainstaluj biblioteki DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Sprawdż w Menedżerze urządzeń czy są wykrzykniki lub znaki zapytania.

Tak jak napisał @cosik_ktosik. :slight_smile:

Hmmmm…rozumiem spróbuje się z tym pobawić tak jak mówicie.

Ew. polecacie jeszcze jakieś konkretne modele kart?

Słyszałem,że z moją płytą dobrze pracuje GeForce 8700GT i 8800GT ale nie mam pewności.

Interesują Cię tylko od nVidii (GeForce) czy AMD/ATi (Radeon) też może być?

8700GT to również od Asusa bierz a jak 8800GT to może gdzie dorwiesz jeszcze Zoltac’a.

co to Intel Pentium Core 2 Duo?

Chyba chodzi ci o Pentium D

miałem taką samą sytuacje ( procek i grafa ), Procek był za słaby. Zmieniłem na C2D E8600 i działa perfekt.