Problem z karta graficzną

(Jokerkro) #1

Witam!

Mam niezły problem z karta graficzna Radeon 2900xt.Mianowicie wszedłem raz do pokoju i cały obraz na monitorze skakał(pulpit dziwnie się rozdzielał)potem zrobiłem szybki reset i już po włączeniu na ekranie początkowym(tam gdzie robi memorytest)pojawiły się co jakiś kawałek przerywane linie pionowe.Przy wchodzeniu do Windowsa obraz się włącza i wyłącza i wyskakuje niebieski ekran z błędem,i następuje restart.Gdy włączam w trybie awaryjnym wchodzi normalnie i nawet za 30 razem coś zaskoczyło i wszedł normalnie do Windowsa ale jak tylko uruchamiam jakaś grę pokazują się dziwne pixele i po restarcie jest to samo co wcześniej.Wydaje mi się ze padło coś w karcie,może jakieś kości pamięci ale jeżeli ktoś ma o tym więcej pojęcia proszę o pomoc.Z góry dziękuje.

(Kabuto1378) #2

Przeczyść układ chłodzenia karty, sprawdź temperatury ale najsampierw czy wszystkie kable są w porządku.

(Jokerkro) #3

Przeczyściłem wczoraj cały radiator i faktycznie karta jest zabudowana i było trochę kurzu ale teraz jest czyściutka i potem właśnie zadziałała tak za 15 razem ale po wejściu do gry z powrotem to samo.Kable sprawdzałem wszystkie i są ok

-- Dodane 07.01.2009 (Śr) 19:12 --

Dodam jeszcze ze resetowalem biosa i reinstalowalem stery i nic :frowning:

-- Dodane 07.01.2009 (Śr) 19:14 --

obecnie pracuje w normalnym trybie windowsa ale na rozdziałce 800x600 i tak tez normalnie wchodzi ale catalyst control center od ustawien sie nie otwiera.

(Darth ReX) #4

Jaki masz zasilacz? Pewnie się uszkodziła.

(Jokerkro) #5

zasilacz-EZ cool 700W

procek-Core2duo 2.4Ghz

pamięć-6Gb ram 800mz

dyski-500Gb Western digital,1000gb Western digital

płyta-Asus Comando

karta graficzna-Radeon 2900XT HD

Caly czas wszystko smigalo jak należy bez zadnych problemów ale no teraz nagle cos sie tak popsulo na dobre:(

(Kabuto1378) #6

http://cgi.ebay.co.uk/700w-EZ-Cool-Powe ... 5001r28479

coś takiego?

http://forums.extremeoverclocking.com/s ... ?p=3022077 post nr 4

W sumie za cenę 30 funtów nie można czegoś więcej niż porządnego 400W zasilacza ceny bardzo dobrych modeli zaczynają się od 180-190 zł. Jeżeli w tej cenie sprzedaje 700W to to musi być coś podejrzanego. W miarę możliwości sprawdź jak ma się sytuacja na innym ale porządnym zasilaczu.

(Jokerkro) #7

Ale mi sie wydaje ze nie można kierować sie cena bo tu(w anglii)ceny sa zupelnie inne a zasilacz moim zdaniem jest ok,śmigam na nim z tym sprzętem okolo 1,5 roku,a mój kumpel używa taki sam przy dwóch 8600 na SLI i procku Quad 2,4 ghz i chodzi ok juz rok.A mogło bycz tak ze czesc kosci pamieci na karcie graficznej sie popalila albo przestala dzialac???Dzieki za pomoc.

(Kabuto1378) #8

Ceny części są inne ale nie ma aż takiej dysproporcji, porządny prawdziwy zasilacz 700W kosztuje minimum 400zł.

8600GT to karta mało prądożerna, Quad juz nie ale porządny 400W zasilacz uciągnie i Quada i 2x8600GT (nawiasem mówiąc słaby pomysł by łączyć 2 tak słabe karty). Oczywiście zasilacz mógł spalić część karty.

(Jokerkro) #9

w takim razie co proponujesz radeona 4870X2 czy lepiej juz wydac kupe kasy na GeForce GTX 295??bo z tej karty raczej juz nic nie bedzie:|

(Kabuto1378) #10

W jakiej rozdzielczości grasz ile masz kasy? Jaki procesor?