Problem z karta graficzną

Witam!

Mam niezły problem z karta graficzna Radeon 2900xt.Mianowicie wszedłem raz do pokoju i cały obraz na monitorze skakał(pulpit dziwnie się rozdzielał)potem zrobiłem szybki reset i już po włączeniu na ekranie początkowym(tam gdzie robi memorytest)pojawiły się co jakiś kawałek przerywane linie pionowe.Przy wchodzeniu do Windowsa obraz się włącza i wyłącza i wyskakuje niebieski ekran z błędem,i następuje restart.Gdy włączam w trybie awaryjnym wchodzi normalnie i nawet za 30 razem coś zaskoczyło i wszedł normalnie do Windowsa ale jak tylko uruchamiam jakaś grę pokazują się dziwne pixele i po restarcie jest to samo co wcześniej.Wydaje mi się ze padło coś w karcie,może jakieś kości pamięci ale jeżeli ktoś ma o tym więcej pojęcia proszę o pomoc.Z góry dziękuje.

Przeczyść układ chłodzenia karty, sprawdź temperatury ale najsampierw czy wszystkie kable są w porządku.

Przeczyściłem wczoraj cały radiator i faktycznie karta jest zabudowana i było trochę kurzu ale teraz jest czyściutka i potem właśnie zadziałała tak za 15 razem ale po wejściu do gry z powrotem to samo.Kable sprawdzałem wszystkie i są ok

Dodane 07.01.2009 (Śr) 19:12

Dodam jeszcze ze resetowalem biosa i reinstalowalem stery i nic :frowning:

Dodane 07.01.2009 (Śr) 19:14

obecnie pracuje w normalnym trybie windowsa ale na rozdziałce 800x600 i tak tez normalnie wchodzi ale catalyst control center od ustawien sie nie otwiera.

Jaki masz zasilacz? Pewnie się uszkodziła.

zasilacz-EZ cool 700W

procek-Core2duo 2.4Ghz

pamięć-6Gb ram 800mz

dyski-500Gb Western digital,1000gb Western digital

płyta-Asus Comando

karta graficzna-Radeon 2900XT HD

Caly czas wszystko smigalo jak należy bez zadnych problemów ale no teraz nagle cos sie tak popsulo na dobre:(

http://cgi.ebay.co.uk/700w-EZ-Cool-Powe … 5001r28479

coś takiego?

http://forums.extremeoverclocking.com/s … ?p=3022077 post nr 4

W sumie za cenę 30 funtów nie można czegoś więcej niż porządnego 400W zasilacza ceny bardzo dobrych modeli zaczynają się od 180-190 zł. Jeżeli w tej cenie sprzedaje 700W to to musi być coś podejrzanego. W miarę możliwości sprawdź jak ma się sytuacja na innym ale porządnym zasilaczu.

Ale mi sie wydaje ze nie można kierować sie cena bo tu(w anglii)ceny sa zupelnie inne a zasilacz moim zdaniem jest ok,śmigam na nim z tym sprzętem okolo 1,5 roku,a mój kumpel używa taki sam przy dwóch 8600 na SLI i procku Quad 2,4 ghz i chodzi ok juz rok.A mogło bycz tak ze czesc kosci pamieci na karcie graficznej sie popalila albo przestala dzialac???Dzieki za pomoc.

Ceny części są inne ale nie ma aż takiej dysproporcji, porządny prawdziwy zasilacz 700W kosztuje minimum 400zł.

8600GT to karta mało prądożerna, Quad juz nie ale porządny 400W zasilacz uciągnie i Quada i 2x8600GT (nawiasem mówiąc słaby pomysł by łączyć 2 tak słabe karty). Oczywiście zasilacz mógł spalić część karty.

w takim razie co proponujesz radeona 4870X2 czy lepiej juz wydac kupe kasy na GeForce GTX 295??bo z tej karty raczej juz nic nie bedzie:|

W jakiej rozdzielczości grasz ile masz kasy? Jaki procesor?