Problem z kartą graficzną

Będę bardzo wdzięczny za poradę:)

Zmieniłem komputer z:

intel core quad q6600 z płyta asusa, 4gb ram

na:

intel i5 z płyta asusa p7p55 evo , 6gb ram

Podłaczylem wszystko razem i karte graficzna (gigabyte gtx 280 1g) wlozylem na koncu - no i problem

karta nie wysyla sygnalu do monitora - a dioda na niej pokazuje ze zasilanie jest prawidlowo podlaczone (corsair 550w)

przelozylem spowrotem karte graf do starej plyty i tez nie dziala , nawet wentylator sie nie ruszy(a wczesniej dzialala) - hmmm co sie moglo stac?

Proszę o porade z gory dziekuje

Hej,

Obstawiałbym, że uszkodzeniu uległą któraś z kości pamięci RAM. Jako że masz jej sporo, zapewne jest ona w przynajmniej 2 modułach. Najpierw więc spróbuj uruchomić komputer z jedną z nich, następnie z drugą. W wielu przypadkach spotkałem się bowiem z sytuacją, w której uszkodzone pamięci RAM uniemożliwiały poprawne uruchomienie karty graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

biially1981 , od czego jest dział Hardware? Czytaj opisy działów przed założeniem tematu. Nazwij temat konkretnie i popraw błędy. Na forum używamy polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj regulamin.

Oh, dziękuje i przepraszam - to mój pierwszy raz na forum - już uciekam na hardware:)

Dodane 08.01.2010 (Pt) 6:29

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - dwie diody świecą na czerwono ?

Jedna koło procka -(myślę że nie dałem tego “smaru”) ?

Druga koło ramu - (myślę że nie kompatybilny ten ram co mam) ? - corsair 2133Hgz 2Gb dual i giel 2133Hgz 4Gb dual

Proszę czy ktoś może mi wyjaśnić co te diody mogą znaczyć (czerwony kolor) ? Mam nadzieje że nic nie spaliłem?:frowning:

Hej,

Świecąca na czerwono dioda koło procesora oznacza, jakiś problem z jednostką centralną. Sprawdź, czy procesor jest dobrze zmontowany, czy nie ma luzów i czy przy wkładaniu do slotu nie trzeba nic dociskać… Zobacz, czy złoty trójkąt i wycięcia w procesorze są w odpowiednim miejscu (pomoże instrukcja - strona 24, a poniżej screen). Oczywiście nie możesz zapomnieć też o paście termoprzewodzącej (to nie jest smar :))

3z9aamgex3skn126hdbs_thumb.png

Wszystko niestety na to wskazuje - albo pamięć jest niekompatybilna, albo źle zmontowana. To drugie musisz sprawdzić sam - każdy moduł osobno. Jeśli chodzi o niekompatybilność, to ta płyta ASUS’a ma narzędzie, które może rozwiązać ten problem. Po prawej stronie płyty - obok banków pamięci - znajduje się przycisk MemOK! (poniżej na screen’ie). Gdy uruchomisz komputer i będzie świecić się czerwona dioda przy pamięci, wciśnij i przytrzymaj przycisk aż dioda zacznie mrugać. Co ważne, najpierw musisz pozbyć się czerwonej diody przy procesorze.

zcsockc9w4d4zk6bcd0t_thumb.png.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem - dobrze włożyłem pamięć, ale w instrukcji nie ma takiej pamięci na liście więc jak tylko zakupie nową właściwą to wypróbuje

A jeśli chodzi o procek to dobrze włożony ale bez tej maści więc jak tylko ją kupie posmaruje procesor

Co najważniejsze kości pamięci sprawdzę po tym jak prawidłowo zamontuję (posmaruję) procesor

Dziękuje z góry za moim zdaniem ważną podpowiedz :razz: Czuję że to będzie to ![-o<

DZIEKI

Hej,

Posmarowałem tą pastą procesor i nadal świeci się czerwona dioda obok niego?

Nie mam już nerwów na niego :frowning:

Wszystko według instrukcji i nic.

Proszę o dalszą pomoc.

Dodane 09.01.2010 (So) 12:00

Heh udało się ---- rozebrałem kompa na części i od nowa go złożyłem przy odkurzeniu każdej części z osobna :razz:

Dziękuje za pomoc gdyż te rady dużo mnie nauczyły no i pomogły w naprawie :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki =D>

Hej,

Bardzo dobrze. Czasami coś źle złożymy i dopóki tego nie rozbierzemy, nie da się dostrzec nieprawidłowości. I tu widać to doskonale. :slight_smile:

Nie ma sprawy. Cieszę się, że wszystko działa tak, jak powinno. Na przyszłość będziesz już wiedział, co w takich sytuacjach zrobić. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus