Problem z kartą graficzną

Witam.

Mam pewien problem z moją kartą graficzną GeForce 9800GTX+ 512MB.

W sytuacjach gdy grafika musiała pracować na wyższych obrotach zawieszał mi się komputer, później zaczęły mi znikać sterowniki od karty, czasem wracały same, a czasem musiałem instalować je od nowa, co nie zawsze kończyło się powodzeniem [KOD 10]. Obecnie system nie wyświetla mi żadnych informacji o karcie oraz żadnych szczegółów sterownika. Gdy przesuwam okno to nie porusza się ono płynnie. DOS’owski i Windows’owski ekran powitalny jest cały w jakichś kropkach, problem pojawia się również w BIOS’ie

System operacyjny [Windows Xp Home Service Pack 3] jest świeży. Wyczyściłem nawet wentylator w karcie graficznej. Zarówno system jak i BIOS wyświetlają prawidłowe parametry sprzętu.

Nie mam zielonego pojęcia co może być tego przyczyną więc proszę Was o pomoc. ;]

Z góry dziękuję za wszelką pomoc a szczególnie za dobre wieści bo obawiam się, że karta jest do odstrzału.

Pozdrawiam Rafał.

Artefakty w 99,9% przypadków są powodem uszkodzenia karty i na ogół nic nie da się z tym zrobić. Pewnie ją przegrzałeś. Teoretycznie możesz spróbować naprawy w piekarniku (bo czasem robią się tzw. zimne luty) ale są nikłe szanse, aby ją naprawić.

Jak masz gwarancję to ślij do serwisu, jak nie to kup nową :wink:

Ah to zdecydowanie nie jest dobra wiadomość, szczególnie dlatego, że ani nie jest już na gwarancji ani kupowanie nowej nie wchodzi w grę ;] Tak czy siak dzięki za odpowiedź. A naprawy w piekarniku wolę nie próbować bo obawiam się, że tylko pogorszę sytuację a jeszcze jakoś działa :smiley:

Nigdy nie mów nigdy :slight_smile:

Może to zasilacz nie trzyma napięć? Dla pewności sprawdz ją na innym komputerze albo podmień na chwilę zasilacz na inny.

I znowu komplikacje, niestety nie mam jak jej sprawdzić na innym kompie bo się nie zmieści:D a nie mam też zasilacza który udźwignie tego kompa. Ale póki co się uwsteczniła, po zresetowaniu BIOSu wszystko wróciło do normy, nawet sterowniki się pojawiły. Podkręciłem też chłodzenie i mam nadzieję, że problem się już nie pojawi.

A jeśli chodzi o zasilanie to możliwe, że winny jest UPS który może już osłabł i daje mniejsze napięcie?

luisumrze , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dodane 30.07.2011 (So) 21:59

Z tego co widzę, autor wątku logował się na forum, ale do prośby nie ma zamiaru się zastosować. W takim wypadku temat ląduje w koszu, a następnym razem będzie żółta karteczka za ignorowanie próśb moderatora.