Problem z kartą graficzną

Witam!

Ostatnio formatowałam dysk. Wszystko wydaje się być w porządku, ale karta graficzna (PCI (VGA)) nie działa tak jak powinna. Tzn. nie da się zmienić rozdzielczości ani palety kolorów. Sprawdziłam sterowniki i mam dwa jeden lepszy drugi gorszy i karta używa tego gorszego i nie da się tego zmienić. Próbowałam ściągać jeszcze inne sterowniki, ale nic z tego nie wyszło :] Czy ktoś byłby w stanie powiedziec o co chodzi? :]

Zainstaluj poprawny sterownik. Aktualnie karta używa streownika domyślnego VGA Windows.

Dowiedz się jaka to jest dokładnie karta, ściągnij najnowszy sterownik ze strony producenta (odpowiedni dla Twojego systemu operacyjnego).

jak karta??

Usiłowałam zainstalować sterownik, ale z jakichś względów karta go nie akceptuje. Chyba będę się musiała zadowolić rozdzielczością 640x480 z 16 kolorami :lol:

Dziwne jest to, że kiedy otwieram zakładkę ze sterownikami one tam są, ale nie da się ich ustawić na domyślne, bo są ‘niedostępne’ :expressionless: Kiedy chce zaktualizować szukając np. na płycie CD to i tak wyskakuje sterownik zlokalizowany na dysku C. :confused:

http://astra32.com/download.htm

Ściągnij, zainstaluj, odpal i napisz, co Ci pokazuje przy Video summary.

jak nazwa karty??

Odpaliłam:

Video Chip Vendor - Intel Corporation

Video Chip - 82815 Solano Graphics Device (GMCH A2-step)

VESA OEM String - Intel ® 8xx Chipset Video BIOS

Video Memory - 512kB

Cokolwiek by to miało znaczyć :stuck_out_tongue:

A nazwa karty - nie wiem :] będę wiedzieć wieczorem, bo była podobno zmieniana. Ale chba coś z NVidii :]

Usun stery VGA windowsa i te “nowsze” sciagnij DEtonatory lub FOrcewery i zainstaluj… o ile masz nvidie a jak nie to sciagnij Catalysty do ATI