Problem z kartą graficzną

(Nieen) #1

Witam!

Ostatnio formatowałam dysk. Wszystko wydaje się być w porządku, ale karta graficzna (PCI (VGA)) nie działa tak jak powinna. Tzn. nie da się zmienić rozdzielczości ani palety kolorów. Sprawdziłam sterowniki i mam dwa jeden lepszy drugi gorszy i karta używa tego gorszego i nie da się tego zmienić. Próbowałam ściągać jeszcze inne sterowniki, ale nic z tego nie wyszło :] Czy ktoś byłby w stanie powiedziec o co chodzi? :]

(Pablo Spam) #2

Zainstaluj poprawny sterownik. Aktualnie karta używa streownika domyślnego VGA Windows.

Dowiedz się jaka to jest dokładnie karta, ściągnij najnowszy sterownik ze strony producenta (odpowiedni dla Twojego systemu operacyjnego).

(Tomek Zamlynny) #3

jak karta??

(Nieen) #4

Usiłowałam zainstalować sterownik, ale z jakichś względów karta go nie akceptuje. Chyba będę się musiała zadowolić rozdzielczością 640x480 z 16 kolorami :lol:

Dziwne jest to, że kiedy otwieram zakładkę ze sterownikami one tam są, ale nie da się ich ustawić na domyślne, bo są ‘niedostępne’ :expressionless: Kiedy chce zaktualizować szukając np. na płycie CD to i tak wyskakuje sterownik zlokalizowany na dysku C. :confused:

(Pablo Spam) #5

http://astra32.com/download.htm

Ściągnij, zainstaluj, odpal i napisz, co Ci pokazuje przy Video summary.

(Tomek Zamlynny) #6

jak nazwa karty??

(Nieen) #7

Odpaliłam:

Video Chip Vendor - Intel Corporation

Video Chip - 82815 Solano Graphics Device (GMCH A2-step)

VESA OEM String - Intel ® 8xx Chipset Video BIOS

Video Memory - 512kB

Cokolwiek by to miało znaczyć :stuck_out_tongue:

A nazwa karty - nie wiem :] będę wiedzieć wieczorem, bo była podobno zmieniana. Ale chba coś z NVidii :]

(Dod) #8

Usun stery VGA windowsa i te “nowsze” sciagnij DEtonatory lub FOrcewery i zainstaluj… o ile masz nvidie a jak nie to sciagnij Catalysty do ATI