Problem z kartą graficzną

Witam przychodzę dzisiaj do was z prośbą o pomoc. Mam problem taki że pewnego dnia gdy grałem zaciął mi się cały obraz, nie mogłem nawet myszką ruszać, gdy ponownie uruchomiłem komputer obrazu już nie było. Problem jest taki że karta graficzna w innym komputerze działa bez zarzutu a w moim nie, aktualnie korzystam z zintegrowanej grafice. Aktualizowałem sterowniki do karty, zrobiłem format i nadal nic, czasami mam tak że odpale obraz z karty graficznej ale się wyłącza po krótkim czasie komputer freezuje się obraz i resetuje i dodam jeszcze że inna karta graficzna działa w moim komputerze.

SPECYFIKACJE KOMPA: GTX 745 4gb,
PŁYTA GŁÓWNA Gigabyte GA-H81M-S1,
8GB RAM
PROCESOR Intel Celeron G1820.

Sprawdzałeś na innym zasilaczu?

nie bo owego nie mam ale sprawdzę z 2 komputera rozkręcę i przykręcę do mojego

A nna drugim pc tylko działała, czy testowałeś w grach? Mi to trochę wygląda jak uszkodzona pamięć- przy małym zużyciu np. na pulpicie chwilę działa, a zapełnienie powoduje zgon. No i druga sprawa odnośnie do zasilacza:jaką kartę użyłeś do testów w swoim secie? Pamiętasz nazwę? Jeżeli pobór mocy był równy lub większy Twojej 745 to w sumie przekładanie zasilacza jest zbędne- potrafi obsłużyć jedną z x+ poboru a x miałby nie dac rady?

działała też w grach, a co do uszkodzonej pamięci to nwm bo się nie znam na tym ale ona ogolnie czasami odpali windowsa a czasami freezuje sie i resetuje przy włączaniu windowsa. Nie znam sie za bardzo i nie rozumiem twojego drugiego pytania :confused:

Wspomniałeś o drugiej karcie, czy oznacza to, że poza integrą w obecnym komputerze uruchomiłeś inną, zewnętrzną kartę graficzną?

Jeżeli tak i jeżeli pobór mocy “innej karty graficznej” > “działająca z problemami” to wtedy w zasadzie już zasilacz wyeliminowałeś.

hmmm no nwm jaki jest pobór mocy jednaj i drugiej karty graficznej ale wydaje mi się że ta 745 bedzie wiecej potrzebowała bo ta 2 karta graficzna jest jakaś słaba bo jest 1gb

To przekładaj zasilacz, a chciałem Ci roboty oszczędzić. :wink:

no właśnie problem jest taki że ten 2 zasilacz działa tylko pod tamtą płytą główną i nie mam 2 zasilacza :confused:

inne złacze? Eh… a masz tamtą stara kartę gdzieś? może nazwa jest na niej wypisana… Trzeba sprawdzić tą moc, mimo, iż i tak stawiam na kartę;)

ta druga karta graficzna to GeForce 405

30 W mniej, tzn 55 vs 25, czyli nia nie potwierdzi się. :wink:
A … zasilacz, kojarzysz markę i moc?

zasilacz Qoltec 400W 230V

dodatkowo jak odpalam gre z procesu graficznego GTX 745 po krótkim czasie wywala bluescreen

No tak sterowniki … reinstalowałeś, mógłbyś starszą wersję dać, ale weź kartę do drugiego komputera i zapuść jej na godzinę ooct. Jak przeżyje problemem najpewniej zasilacz, /oprogramowanie, jak padnie, to do elektroportu ją. Po ewentualnym przeżyciu zrób Live CD z Linuksem i z niego odpal na bazowym komputerze OOCT/inny, wyeliminujesz sterowniki i będzie widać, czy stary zasilacz nie utrzyma karty, czy w Windowsie.

że co? xD możesz jaśniej ? ogólnie karta na trybie awaryjnym lub bez sterowników działa xD

Próbuje ustalić czy problemem jest karta, zasilacz czy sterowniki. Tylko w trybie awaryjnym masz minimalna rozdzielczość i nie grasz w gry.
Dlatego sugeruje odpalić na drugim pc na Windowsie mocne obciążenie i powtórzyć to samo na głównym komputerze na innym systemie (inne sterowniki linuksa wykluczą oprogramowanie):wink:
Wyglada mi to na kartę, ale nie powiem Ci “kup se nową i nowy zasilacz najlepiej” bez wymeczenia. :wink:

kurcze powiem ci ze jednak jak w 2 karcie zainstalowalem sterowniki to też się dzieje tak jak z tym gtx 745 wiec czego to wina?

No to jeżeli drugą kartę masz sypiącą się na tym 1szym, głównym komputerze, i jeżeli działają na drugim… zasilacz wygląda w 1 kolejnosci. Drugi winny, slot pcie w płycie uszkodzony. Ramu nie obstawiam, ale mem test możesz zrobić, to chwilka. Czyli punkt 1: potrzebny 2 zasilacz do testu i ew. wymiany.

kupiłem zasilacz i nadal jest to samo.