Problem z kartą graficzną?

Witam dziś zmagam się z nietypowym problemem do końca nie wiem jak go opisać ale postaram się jak tylko mogę więc proszę o wyrozumiałość. Mianowicie po odpaleniu dziś mojego pc zauważyłem że pojawiają się błędy w wyświetlaniu obrazu nakładały się zamazane piksele że tak to nazwę i nie mogłem odpalić ulubionej gry stawało na Logo firmy które zaczęło migać po czym windows wywalił mi to do pulpitu :frowning: wyłączyłem komputer i staram się znaleźć jakieś rozwiązanie czy to coś z grafiką ? postarałem się jeszcze na szybkości odinstalować sterowniki od karty i zainstalować najnowszą wersje ale nic to nie zmieniło. najdziwniejsze jest to że na pulpicie lub przeglądarce nie występują żadne błędy. ale gdy odpalam coś innego to już tak. podeślę przykładowy screenshot

tutaj widać doskonale co starałem się opisać czasami całe okno od programu robi się czarne. przepraszam za tak nieudolne opisanie problemu ale no jakoś nie potrafiłem tego sensowniej opisać. Oczywiście jeśli będą potrzebne jakiekolwiek informacje to je dodam.

Na 100% to nie problem z samą kartą graficzną, a sterownikami/systemem/aplikacjami. Nie winny hardware, szukać winy w software.
Dlaczego? A no dlatego, że środek okna wyświetlany jest normalnie. Spróbuj użyć ostatniej dobrej konfiguracji jeśli system ma do czego wrócić.