Problem z kartą graficzną

Siema. Mam problem z karta graficzną SAPPHIRE Radeon 9200 SE ATLANTIS-Secondary. Odinstalowałem wszystkie sterowniki ATI i teraz gdy chce zainstalować karte pisze że wystąpił błąd podczas instalacjii urządzenia i parametr jest niepoprawny. Proszę o pomoc

Pzdr. Baczek

usuń kartę z menedżera urządzeń. po ponownym uruchomieniu komputera, windows powinien ją rozpoznać i zainstalować.

po tym zabiegu sterowniki powinny się zainstalować.

Niestety. Odinstalowałem. Uruchomiłem ponownie kompa i nadal to samo. Parametr jest niepoprawny… Może to zależy od directx ?

A jaką wersję steru do niej instalujesz max Catalyst wersja 6.5.

Hmm… Jak wgrywam tego Catalysta pojawia sie ekran instalacyjny, robie wszystko next. pozniej pisze instal shield wizard na pasku na dole i nagle znika… Nie wiem co to powoduje. A może to zależy od directx bo posiadam aktualnie 9.0c a czytałem gdzieś że ATI radeon 9200 obsługuje tylko directx 8.1 to prawda?

sprzętowo tak. Ale programowo obsłuży nowsze.

Zainstaluj lepiej Omegi na Catalystach 6.5.

Przeczyść dokłądnie system ze starych sterów w ten sposób:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … rownik%F3w

Zainstalowałem Sterowniki Omega. Co teraz?

Zainstalowałeś czyli wszystko gra?

Właściwie to tak. Oprogramowanie sie nagrało, ale sterowniki tak samo jak z catalystem instaluje sie niby i nagle znika. A karta cały czas sie nie nagrywa… Może wgranie windowsa od nowa coś pomoże?

Baczek90 a przeczyściłeś dokładnie system ze sterowników?

nagrywa tzn. co? :stuck_out_tongue:

Wklej screen z menadżera urządzeń, bo jakoś nie wiem o co teraz chodzi :wink:

Chodzi o to że pisze cały czas ze parametr jest niepoprawny…

Screen: http://img116.imageshack.us/my.php?imag … tuuct2.jpg

Widać na screenie że masz jeszcze błędy. Zobacz co pisze w oknie “kontroler video”

Pisze:

To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Aby ponownie zainstalować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Zainstaluj ponownie sterownik.

Prawoklik na nierozpoznany sprzęt. Aktulaizuj sterownik i wskaż miejsce sterów (rozpakowanych).

Przeskanuj najpierw kompa od wszelkiego rodzaju syfu.

Napewno zainstalowałeś sterowniki nie nowsze niż oparte o Catalysty 6.5?

Masz jesze problemy z urządzeniem USB. Zaisnatluj stery dołaćzone do płyty głównej.