Problem z kartą grafiki i OpenGL

No to ja mam ogromną prośbe do wszystkich, mam karte grafiki

NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 , i tu siedzi problemik, gdy odpalam sobie gierke [GTA III] no to coś dzieje sie mi zobrazem, nie widać napisów w głównym menu, oraz podczas gry, wszystko tworzy kwadraciki, prostokąty, itp. itp. mam Windows XP i nie mam detonatorów do niego, potrzebowałbym jakiś link, abym mógł sobie ściągnąc, OpenGL’a , strasznie prosze o szybką odpowiedź, z góry dzieki. !!

wejdz w menadzer urzadzeń z drzewka wybierz swoja karte i kliknij na aktualizuj sterownik u mnie to tra jakieś ponad 10 minut zanim znajdzie stery do openGL i po kłopocie :slight_smile:

Hunter niestety to nie działa, własnie to zrobiłem, i restarcik kompa jak to zwykle bywa, no i nic… kurcze już nie wiem sam co jest nie tak, napewno ten OpenGl, przypominam że mam Windows XP Profesional. Jeśli ktoś wie jak to draństwo naprawić strasznie prosze :slight_smile:

:o ło to troszku dziwne chociaz miałem juz raz że nie mógł mi znaleźć ale jak go za jakiś czas wziołem jeszcze raz to sobie poradził no ale skoro mowisz że nie chce to ja chyba ci narazie nie pomogę bo nic mi do głowy nie przychodzi czemu to tak :?

niestety nic nie zrobisz :? to jest już bardzo stara karta i wiele gier na niej nie chodzi

Cezo co ty mowisz ? urzywam tej karty na starym kopie z celeronem 700 i działa mi nawet NFS II na low ustawieniach ale trzeba zainstalować detonator 53.03 :stuck_out_tongue:

GeForce 2 stara :hmmm: no możliwe, ale wcześniejszego kompa, miałem już od 5 lat, i z jakąs tam Riva TNT 2 pójdzie a tu z Ge Forcem miało by nie iść [-X nie nie nie, musi, moim zdaniem, bede musiał na 2 partycjach 2 winy instalnąć sobie, na jednym XP na drugim 98 z OpenGl i wtedy sie okarze hehe… dzieki za pomoc, jak coś to powiedzcie , jakby podszedł wam jakiś problem do głowy., ale to co mówiłeś cezo niebardzo do mnie przemawia, bez urazy no nie :slight_smile: pozdroofki

Wilagro pyta

A jednak !!

Niektóre gry potrzebują directa 9.0 lub wyżej … A tu wymieniona karta ni e potrafi prawidłowo obsłuźyć . tego directa stąd problemy , Jak miałem podobnie na moim komputerze . Po wymianie karty na Radeon 9200 full gry które stwarzały problemy na identycznej ( jak tu opisano) karcie chodzą jak burza

Pozdro

vilargo, tak apropo detonatorów, masz tu link (do XP)

http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_archive.html

Możesz spróbować z najnowszym sterownikiem 66.93 (teraz to się nazywa ForceWare) - NVidia twierdzi, że są one uniwersalne do każdej karty opartej na GeForce.

Gdybyś jednak miał problemy, to masz tam też starsze wersje.

Tutaj masz link do Win 98

http://www.nvidia.com/object/win9x_archive.html

Mój kolega miał taki sam problem na GF 2 MX 64 MB, w readme w pomocy technicznej jest podany adres do łatki naprawiającej tej błąd, wystarczy tam zmienić EN na PLK

spróbój przestawić w opcjach gry jeśli takie posiada aby korzustała z direct a nie z open gl ja tez miałem taki problem zmieniłem ustawienia gry i pomogło

:smiley: :smiley: :smiley:

Umnie GTA3 chodziło aż miło, do tego GTAVC, wiec musisz pokombinowac ze sterami, ja zawsze jechałem na detkach 42.86 i 45.23 :slight_smile:

Na GF2mx4oo spokojnie mozna grac w nfsu, nfsu2 ino detale okroic i chodzi, tak samo jak HL2 :slight_smile:

Oczywiescie moj MX4oo kręcony był :slight_smile:

Ja mam GF2MX/MX400 i det. 61.77 system XP home i wszystko hula aż miło :smiley:

Aha ustawiłem jakość kolorów na 16 bitów