Problem z kartą grafiki- wiatrak ciągle chłodzi

Witam mam dość dziwny problem.

W moim komputerze mam płytę główną Chaintech 6VIA5(T) / FIC FA33

wczoraj przyszła do mnie w końcu upragniona karta graficzna z wyjściem Tv Out bo już mnie oczy od patrzenia na 15 calowy monitor bolą i pograć na poprzedniej też się nie dało a dokładniej kupiłem na allegro ( można ją jeszcze zobaczyć http://www.allegro.pl/show_item.php?item=96717018 ) kartę nVIDIA GeForce2 MX/MX400 i wszystko wydawało się ok do czsu gdy nie wyłączyłem komputera. Otóż po WYłĄCZENIU wiatraczek chłodzący kartę wciąż się obraca wolniej ale jednak ( pracował całą noc) .Testowałem to parę razy i zawsze jest to samo komp się wyłącza a wiatrak zwalnia ale nie staje. Wiem że płyta ma prąd wzbudzenia ale czy to normalne żeby wiatrak chodził gdy jest wyłączony komputer?Pytajnik Może się to jakoś programowo ustawia a może ta karta jest zepsuta lub moja płyta ma jakiś feler???Co z tym zrobić?

Pomóżcie, plis.

=========================

proszę zmienić tytuł na konkretny

monczkin

moze komp sam wchodzi ci w stan hibernacji?

??? Ja serio proszę o konkretną pomoc. Wyłączam komputer a wiatrak się kręci.

Ciekawe zjawisko. Może całe zasilanie odłącz.

JEśli wyłączę z prądu to oczywiście stanie ole szukam sposobu by mi ktoś powiedział albo co jest zepsute albo co zrobić by wyłączać komputer a w środku była cisza, znaczy się wiatrak nie chodził. JEśli mi zaraz ktoś napisze żeby odłączyć wiatrak z grafiki to chyba pogryzę, serio nikt nie wie co to może być i co z tym fantem zrobić???

ja mam od dwóch tygodni tak że zarówno dioda na myszy jak i klawiaturze się świeci nawet gdy kompa wyłączę :shock: pomaga niestety tylko wyłączenie z sieci.

W niektórych przypadkach wystarczy przestawić zworke na płycie głównej i nie trzeba wtedy wyłączać z gniazdka czy też wył zasilacza :smiley:

W biosie poszukajcie opcji do tego. Możliwe że tam coś namieszaliście.

JAką zworkę ? Jak ona będzie wyglądać - taki dinks jak na napędzach czy dyskach twardych ???

W Biosie nic nie ruszałem … faktem jest że dotąd miałek grafikę ze statycznym radiatorem więc może uprzedio było coś zmienione ale szukałem w biosie i hmmm nic nie pisze o zasilaniu karty graficznej- czego dokładniej bym miał tam szukać ???

Albo zworka na płycie (taka jak na dysku) - albo opcja biosu,albo nic nie zrobisz - zostaje kompa wyłączać na listwie zasilającej.

Pomoc książka do płyty głównej.

Lub wypiąć wentylator z karty i polączyć go z molexem(wtyczka zasilacza) i będzie spokój.

Choć na AGP nie powinno tak być,jeśli karta PCI to co innego.

Sprawdź tą kartę na innym kompie,jak to samo karta uszkodzona - lub zrób jak pisałem.

Niestety :frowning:

Już nawet inną sprawdzałem bo myślałem że coś nie tak z tą się dzieje ale lipa.

A patrzyłeś jak jest po przełożeniu zworki która jest na górze płyty PS2/Select

Mysz i klawe mam na USB więc to chyba nic i tak nie da.

A jednak możesz sprobować :mrgreen:

No miło że ktoś się podłączył pod temat zamiast założyć swój ale co z tym moim nieszczęsnym coolerem? Zworek na płycie nie ma a w biosie opcji zasilania grafiki też nie widzę.

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 14:10

Oto moja płyta główna - gdzie mają być te zworki ??/

fa33.jpg