Problem z kartą hd5650 w acer 5552G


(Mrozek360) #1

Witam

Na nowym komputerze zainstalowałem win XP z SP3.

Zainstalowałem część sterowników, ale nie wykrywa mi tej karty graficznej, pokazuje tylko kartę VGA.

Proszę o pomoc, nie wiem już co mam robić.

Pozdrawiam


(Pharun) #2

Ściągnij oryginalne sterowniki ATI do tego radeona i zainstaluj - możliwe że wykrył kartę graf jako standardowa karta VGA i używa standardowych sterowników, a jak zainstalujesz oryginalne to je "podmieni" i zidentyfikuję kartę normalnie. Uprzedzę ewentualne pytania - NIE da się normalnie funkcjonować na tych standardowych sterownikach :wink:


(Mrozek360) #3

Konkretnie do tej karty nie ma sterów, a te co mam na płycie instalowałem - nie pomogło.


(Witkacy75) #4

Witam.

Sterowniki ATI nie działają, a ACER nie dostarcza swoich do systemu innego niż Windows 7.

Zobacz tu, może będzie to pomocne: http://peb.pl/sterowniki/763101-ati-mob ... wniki.html


(Pharun) #5

http://www.amd.com/pl/Pages/AMDHomePage.aspx

W prawym górnym roku masz tabelkę gdzie ustawiasz sobie czy to komputer stacjonarny czy laptop (Desktop Graphics/Notebook Graphics) w drugim okienku ustawiasz Radeon HD Serioes, w trzecim Radeon HD 5xxx Serios PCIe (bo zakładam że masz wersje na PCI-Ex) a w czwartym okienku Windows XP 32 Bit jeżeli taki masz (w alternatywie 64 bit i Media Center Edition), po czym klikasz radośnie w View Resaults i jesteś przenoszony na stronę z pobieraniem sterowników przystosowanych do tego co ustawiłeś. Żeby zainstalować same sterowniki (bo Catalys Center niewiele daje w moim odczuciu a przymula kompa) to kliknij zakłądkę Individual Downloads i tam pobierasz tylko pierwszy plik czyli Display Driver. Masz oryginalne, najnowsze sterowniki do Twojej karty :slight_smile:


(Mrozek360) #6

Raczej tak będę miał win 7, ale spróbuję opcję witkacz ,

Jak skończę to napiszę czy pomogło.

Pozdro

-- Dodane 23.10.2010 (So) 19:08 --

Dzięki, zadziałało, ale mam teraz prawie taki sam problem z kartą sieciową. Nie mogę zainstalować sterowników z płyty. Jak macie jakieś stery do tego to prosiłbym o link


(Lolo Impact) #7

Witam Serdecznie wszystkich,

Zakupiłem laptopa Acer 5552g z kartą grafiki ati radeon 5650 HD i po instalacji windowsa 7 ultimate 64 w menadżerze urządzeń wykrywa mi zintegrowaną kartę graficzną VGA.. problem polega na tym iż szukałem troszkę informacji na forach, ściągnąłem sterowniki i po 2 krotnej instalacji sytuacja się nie zmieniła.. proszę o pomoc, w czym może tkwić problem?