Problem z kartą microSD - pusty folder z kartą

Witam!

Dziś podczas szybkiego przerzucania plików z komputera na telefon wyskoczyła mi jakaś informacja od antywirusa (mam ESETa). Zdążyłem zauważyć tylko, że dotyczyła ona napędu “H:”, gdzie podłączona była moja karta pamięci (PHONE CARD (H:)). Nie patrząc na komunikat, wyłączyłem go. Po wyłączeniu tego komunikatu zniknęły mi nagle wszystkie pliki z mojej karty microSD.

Teraz gdy otwieram “PHONE CARD (H:)” folder jest zupełnie pusty. Wszystko się usunęło. Tak samo jest w telefonie - nie ma żadnych plików, które znajdowały się na karcie microSD.

Dodam tylko, że w “Mój komputer” pokazuje mi, że jest 122 MB wolnych z 1,83 GB na karcie, aczkolwiek, gdy otwieram to “PHONE CARD (H:)”, to folder jest pusty.

Ma ktoś z Was pojęcie co się z tą kartą mogło stać? Co mogłem zrobić, że wszystko tak nagle zniknęło ;)?

Z góry dzięki za pomoc!

Piłkarz12 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poszukaj w kwarantannie eseta.

Wielkie dzięki za pomoc ;). Miałeś rację - pliki zostały dodane do kwarantanny.

Postępowałem według tego poradnika i na szczęście udało się wszystko przywrócić: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co … cale=pl_PL

Wszystko działa, lecz nie mam pojęcia czemu, gdy otwieram, jakiś plik z dysku PHONE CARD (H:), np. “Videos” otwiera mi się nowe okno. Kiedyś po kliknięciu przechodziło mi do danego folderu bez otwierania nowego okna, pozostawało w tym samym.

Jeszcze raz dzięki!

EDIT: A jednak guzik. Po ponownym podłączeniu telefonu pliki znów zostały dodane do kwarantanny.

Poza tym zauważyłem, że pliki w kwarantannie mają tylko rozszerzenie .lnk i tylko te się przywracają…

Dodane 08.10.2012 (Pn) 17:12

Mimo że w folderze PHONE CARD (H:) nie widać żadnych plików, to jednak coś jest wykrywane.

Nie mam pojęcia jak znaleźć te pliki. Nie mam pojęcia czemu ich nie widać.

Po włączeniu opcji “Pokaż ukryte pliki i foldery” również nie było widać tych folderów.